Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » 15 vagyok és egy évvel ezelőtt...

15 vagyok és egy évvel ezelőtt el akartam kezdeni programozni tanulni, először arra gondoltam, C++-t tanulok de megkérdezem töltetek H mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2017. szept. 19. 06:38
 1/6 Szirty ***** válasza:
Először azt döntsd el hogy milyen programokat szeretnél írni és mire. Meghatározhatja az irányt.
2017. szept. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Már egy éve ott tartasz, hogy el akarod kezdeni?
2017. szept. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak simán kezdj el olvasni egy könyvet, válassz ki egy technológiát, ami érdekel, és hajrá.


Tűzz ki valamilyen célt, amit el akarsz érni: pl. egy éven belül saját parancsot hozzábiggyesztesz a DOSBox-hoz, később pedig írsz valamilyen API-t, ami egy DOSBox-ban futó program el tud érni. Mire eljutsz ide, látsz egy csomó mindent.


Vagy veszel egy Raspberry PI-t, és egy év alatt arra írsz valami kis (Linuxos) programot, ami valamit kommunikál a hálózaton. Mondjuk két év alatt írsz egy otthoni chat-rendszert: akik a helyi hálón vannak, azon tudnak üzengetni. (Kész az ebéd, fiam!) Ezen is mire végigérsz, látsz egy rakás hasznos dolgot.


Ugyanezen a vonalon maradva a Pi-t összekapcsolod egy digitális modellvasúttal, meg egy mobilappal, és a teló lesz a végén a mozdony távirányítója.


Bonyolultan hangzanak? Valamennyire azok is. A lényeg, hogy tűzz ki egy olyan célt, ami elég komplex, de nem a világot akarod megváltani vele. (Úgyis lesz ezer ilyen ötleted, de ez nem baj) Csak simán kezdd el csinálni, ne ijedj meg, ha valami nem megy, hanem keress rá. Fontos: kezdőként indulj ki abból, hogy jó eséllyel, amit kérdezni akarsz, azt már megkérdezték, tehát van rá válasz. Halaódként meg úgyis olyan specifikus problémába futsz bele, amit neked kell megoldani - de az még 10 év kb.


Úgyhogy hajrá! És tanulj angolt. A forráskód nyelve az angol.

2017. szept. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat
2017. szept. 19. 14:07
 5/6 anonim ***** válasza:
ha nem tuudsz dönteni akkor sorszámozd meg az elterjedtebb nyelveket 1 től 6 ig és dobj kockával
2017. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én előbb inkább C-vel kezdenék, vagy próbáld ki a labview-t.
2017. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!