Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nektek milyen a productivitáso...

Nektek milyen a productivitásotok? Ezekkel a lehetséges tanulás órákkal mennyi idő alatt mire lehet jutni? Bármi tanács?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem a pomodoro technikával szórakozni és most 30 perc alatt komolyabban átszámoltam, hogy mennyi időt tudnék reálisan rá szánni az egyetemre és magam továbbfejlesztésére és, hogy mennyit tudnék optimálisan ... elég durva eredmény jött ki. (persze midnent nem írok le, mert nem akarok egy cikk terjedemű kérdést kirakni :) )


Napi 8 óra alavás -> 16 óra ébren

Heti szinten 56 óra alvás és 112 óra ébrenlét

Reggeli zuhanyzás, fogmosás, felöltözés, hajmosás stb... általában 45 perc alatt megvagyok ha hajat is mosok, de 1 órát vetten naponta.


Étekezésre és az arra való bevásárlásra napi 3 órát szántam nagyon bőkezűleg, de persze ennek a fele is elég lenne.


Heti 25 óra 15 perc egyetem az utazást is beleszámolva (egytem mellet lakom).


A pomodoro technikának az a lényege, hogy 25 percen át koncentráltan dolgozol, majd 5 percen át pihensz. A koncentrált munka azt jelenti ebben az esetben, hogy nincs facebook, email csekkolás, telefon .... semmi ... csak a munka.


Ezt figyelembe véve az egyetemi óráim mellé még 50 óra 50 percet folyamatos munkát betudok sűríteni plusz 10 óra 10 perc pihenőt a napokban így is rettentően sok plusz időt számítok mindenre rá....


de ...ha nagyon lazítósra akarom fogni 32 óra 20 perc egyetem melleti plusz tanulás 24 óra 50 perc pihenővel.


Egyetemi órákat belevéve reálisan könnyed tempóban legalább 57 óra 45 percet tudnék tanulni, de ha akarom 76 órát is bele tudok elvileg préselni úgy, hogy mindig megfelelően kipihent vagyok.


A proramozás kategóriába tettem, mert programozást tanulok és olyan gyorsan haladok ahogy csak tudok, annak ellenére, hogy már egy ideje használom a pomodoro technikát most jöttem rá, hogy nagyon gyerekcipőben járok, mert suli mellet csak 8-15 pomodorát szoktam megcsinálni, amikor többet is tudnék.



Más programozók, hogy próbálják növelni a produktivitásukat? Tudom kicsit beteges, hogy ennyire rákattantam a teljesítményem növelésére...



2017. szept. 25. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Ez nagyon betegesen hangzik.
2017. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Nekem k#rvajó.
2017. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
De Te nem vagy normális, ez egészen biztos.
2017. szept. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is csináltam ilyet, de miután ráállsz a dologra, már nem kell a pomodorókat mérni. Csak csinálod és kész.
2017. szept. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-3# Ha olyan k... jó lenne a produktivitásod nem szolnád le. Amúgy nem baj, ha normáktól kicsit eltér a megközelítése. Ha ugyan úgy gondolkodna mint a nagy tömeg, hogyan tudna kiemelkedni közüllük?


Kezd a napot a legnehezebb problémával és akkor sokkal könyebben fent tudod majd tartani a rendszert...

2017. szept. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akkor szerintem aludj minimum 9 órát...:D
2017. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!