Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Munkahelyen első hetekben...

Munkahelyen első hetekben hogyan dolgozod fel, hozod magad szintre a sok százezer sornyi kóddal?

Figyelt kérdés

Második munkahelyemre mentem, ma volt az első nap. Előzőnél szerencsém volt, mert egyből új productra tettek és bennevoltam a kezdeteknél. Amit Te építesz akár egyedől akár csapatban, egyszerű átlátni.


Idegen kódnál hogy kezdesz neki a munkának? Mik azok az első lépések amikkel hozzáállsz, hogy átlásd az egészet?


(Java EE)



2017. okt. 18. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

"hogyan dolgozod fel, hozod magad szintre a sok százezer sornyi kóddal?"


Micsoda?

2017. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen eleve rávezetnek a dologra kezdőfeladatokkal, hogy kiismerd a rendszer szegmenseit. Egyébként meg nincsenek első lépések,e gyszerűen elkezdesz dolgozni vele, és idővel kiismered. Az első munkahelyemen is egy gigászi ekretrendszerről volt szó, amit 8 éve folyamatosan fejlesztettek, és nyilván nem ismertem az egészet kívülről-belülről. Csak azt a részét amivel foglalkoznom kellett. El is hangzott, hogy azt a rendszert egy bő év, mire valaki teljes egészében átlátja. Szép lassan, feladatról feladatra egyre jobban elmélyedsza rendszer különböző szegmenseiben, aztán szép lassan az egészet kiismered. MIndig csak arra koncentrálj amivel épp foglalkoznod kell.
2017. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

úgy ahogy #2 írja

Meg nyilván kicsit tudatosabban végignézed a függvény hívásokat pl hogy milyen saját függvények vannak, hogy vannak felépítve, van e néhány alap, ami sok helyen visszaköszön, stb, főleg h a bevezető feladatoknal meg raersz ilyenekkel bohockodni

2017. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
debuggolod
2017. okt. 19. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!