Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek neki itthon a...

Hogyan kezdjek neki itthon a programozásnak 0 tudással?

Figyelt kérdés
Nem akarok még komolyan belekezdeni,csak hogy egyenlőre lássam hogy tényleg érdekel e.Egy próbára akarom tenni magam hogy kipróbáljam és megmondjam hogy akarom e azt csinálni az életemben.Próbálgattam a neten néztem oktatóvideókat de elakadtam, mert nem engedi feltelepíteni a Visual Studiot. Esetelge tudtok egy linket ahol normálisan fel tudom telepíteni és leszedni. Tényleg 0 tudásom van,annyit tudok hogy vannak nyelvek (C nyelvet néztem) de láttam hogy rengeteg kódot kell bepötyögni és megtetszett.Valami rövid kis ismertető vagy próba hogy eldöntsem tényleg akarom e én ezt csinálni az életem során.
2017. nov. 22. 11:46
 1/7 A kérdező kommentje:
És volt már lent visual studiom de akkor meg nem fogadta el a kódokat. próbáltam valami kódokat beírni oktatóvideóból de a build nem sikerült, failed tu build vagy mi, pedig mindent ugyanúgy írtam ahogy a videóban van. Lehet hogy nem volt jó a visual studio, tényleg nem értek hozzá. Másik programmal meg összezavarodok mert egész másképp van mint a visual studio. Az új visual studiot meg nem engedi telepíteni
2017. nov. 22. 11:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Oké, hát nem bántásból, de ne is pazarold az időd. Tehát ebből a szövegből olyan durva hiányosságra derül fény, hogy rettenet. Pl.: olyan nincs, hogy nem jó más program, mert összezavar. A programokat 99%-ban ugyanolyan logikai felépítéssel szállítják, pl.: a ctrl+s ugyanazt jelenti Vs-ben, mint QTcreatorben, Code:blocks-ban stb. Ha te kényszeresen be akarsz tanulni egyetlen kezelőfelületet a logikájának megértése helyett akkor 0 esélyed van programozni, mert lehetetlen mindent megtanulni, és egyébként is a programozó feladata a problémamegoldás. Az olyasmi, mint google-ben rákeresni egy hibaüzenetre vagy probéma megoldásra önállóan(!) alap elvárás. Ha nem megy, nem megy, csak akkor először vagy azt kell megtanuli, vagy hagyni az egészet a francba.
2017. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fölösleges.
2017. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha még fiatal vagy, akkor teljesen oké, hogy ilyen dolgok gondot okoznak, de ha már 16-18 év felett vagy, akkor elég nagy hátrányban vagy, hogy nem tudsz magadtól megoldani egy egyszerű program telepítést.

A normális oktatóvideókban is elszokták mondani, illetve a könyvek 99%-ában benne van, hogy hogyan kell feltelepíteni a tanuláshoz szükséges fejlesztőkörnyezetet.

A programozáshoz elengedhetetlen, hogy megfigyeld a hibaüzeneteket - nincs olyan, hogy nem tudod feltelepíteni, valamit biztosan kiír, vagy valami történik. Ha olyannal találod szemben magad, amivel eddig nem találkoztál, és nem tudod megoldani, rákeresel szépen a Googleben, mert a programozás és egyéb informatikai problémák 99%-át már megkérdezték és megoldották más oldalakon.

2017. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyből C?

Először próbálkozz inkább Comenius Logo-val .:D

Ha az nem megy, nem érdekel, akkor a többit is hanyagolni fogod.

2017. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Progresszor ***** válasza:

Tanulj játszva! :)


Vannak játékok, ahol kis programokat kell írni, amivel irányíthatod a játékot (hősödet, űrhajódat, liftjeidet, stb.). Tényleg az alapoktól indul és az instant sikerélmény is garantált.


[link]

[link]

[link]

[link]

2017. nov. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek Progresszor kollegával. Ha abszolút 0 a tudásod és nincs különösebb célod a programozás terén, akkor a játékos tanulásjól jöhet.


A listához hozzátenném még a

[link]

oldalát. Bár gyerekeknek készült, de legalább magyarul van.


Egyébként szerény véleményem szerint C-vel és egyből Visual Studioval indulni kissé hirtelen lépés.

Vannak kissé "barátságosabb" nyelvek - mint például a Python vagy esetleg a Pascal - illetve ha a C-nél maradnál, akkor kissé egyszerűbb fejlesztői környezetek - mint a CodeBlocks.

2017. nov. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!