Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El szeretnék kezdeni programoz...

El szeretnék kezdeni programozást tanulni. De melyik a legegyszerűbb nyelv, amit érdemes elkezdeni, utána szépen folytatni a nehezebbekkel?

Figyelt kérdés
Na szóval,először is 14/F. Programozónak készülök,mert érdekel a dolog,és már tudom,hogy azt akarom csinálni,és már most el szeretném kezdeni tanulgatni a programozási nyelveket,de nem tudom,melyikel érdemes kezdeni. Azt mondták hogy érdemes valamelyik nethez közelállóval kezdeni,pl Php HTML java stb.. De melyikkel érdemes kezdeni,melyik a legegyszerűbb? Csak mert nem szeretném nagy fába vágni a fejszémet,csak szépen fokozatosan haladni feljebb feljebb...
2010. jún. 1. 22:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Én nem sok nyelvet ismerek, de Pascallal kezdtem, ami már akkor is kissé elavult volt, de tanulni szuper. HTML és php is jó lehet. Java szerintem még ráér.

php talán azért a legjobb választás, mert elég egyszerű, sokan értik, szóval tuti lenne kitől segítséget kérned, ha elakadsz és van letölthető elég jó oktatókönyv hozzá.

2010. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Sztem kezd a C-vel, arra épül a c++, c#, php is
2010. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
szerintem is free pascal (pascal) könnyű vele kezdeni, és mindenre megtanít-viszont nagyon sok f*szságot kell megtanulnod ha programozni akarsz
2010. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem C#-pal kezd, mert nagyon könnyen érthető, fejlett súgója van, és nagyon logikus felépítésű.
2010. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%
A pascal nagyon alap, de már elavult. Én C vel kezdtem azt tudom ajánlani, sok más nyelv abból épül fel pl c# c++ php a java is hasonlít valamennyire.
2010. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
pascallal kezdd, mert könnyű, gyorsan tudsz benne haladni, szakirodalommal dunát lehet rekeszteni. C-vel én nem ajánlanám a kezdést, mert sok hibalehetőség van, illetve ott a mutatók környékén nagyon könnyű elkeveredni. A tanulási fázisban ne foglalkoztasson az, hogy mennyire piacképes egy progr. nyelv, a lényeg hog az alapokat megtanuld, és arra jó. Utána léphetsz tovább. Ha az alapokat tudod, a többit könnyebb lesz megtanulni. azzal együtt mondom ezt, hogy fősulin mi pascallal kezdtünk, és akkor nagyon lázadtam hogy miért nem piacképes tudást adnak. utólag be kell ismernem, igazuk volt. A tanuláskor még nem kell/nem lehet szempont a piacképesség, mert ez később visszaüthet (végzett informatikusoknak lövésük sincs mi az a mutató, stb...)
2010. jún. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A html nem programnyelv, csak jelölőnyelv...
2010. jún. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
C#
2010. jún. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben van,akkor kezdem a Pascallal:D Köszi a válaszokat!
2010. jún. 2. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:

SZia

en is elakarom kezdeni...csak erdekel hogy haladsz a tanulassal,vegul melyikkel kezted?Velemenyed,stb


KOSZONOM ELORE IS A VALASZOD!

2011. márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!