Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miket kéne tanulnom, hogy...

Miket kéne tanulnom, hogy kompetens fejlesztő legyek?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon tág a kérdés.


Ingyenes prémium hozzáférést kaptam a lynda.com-hoz. Így lényegében korlátok nélkül minden kurzust megtudok nézni. Tudom, nem olyan nagy dolog. Ezzel kb havi 7 ezer forintot spórolok meg, de ha már megkaptam a lehetőséget kiszeretném használni.


Tudom, hogy mindennap programoznom kell és gyakorlat teszi a mestert, de ebben az esetben inkább témákra lennék kíváncsi. Vagy akár konkrét példákra, ha betudtok linkelni hasznos Lynda.com-os kurzusokat.


Eddig Javával foglalkoztam és ebből következően objektum orientált programozással. Még kezdő szinten vagyok. Kifejezett frameworkökbe még nem ástam bele magamat, csak elkezdtem android XMLel szórakozgatni egy kicsit és nagyon alap appokat írni és csak most kezdtem bele ásni magamat az adatbázisok világában nagyon kicsi SQLel.


Magyarul még kezdő szinten vagyok és leginkább témákra lennék kíváncsi amik után tudnék nézni.


A legrosszabb az amikor azt sem tudja valaki, hogy valamit megkéne tanulnia így ötlete sincs annak fontosságáról. -> Nem akarok ilyen lenni.


CÉL: Full stack webfejlesztő vagy Back End


Eddig ezeket a témákat szedtem össze: (Javítságok ki vagy adjatok hozzá)


-Algoritmusok és adatstruktúrák

-Big O notation

-Adatbázisok

-SQL

-Unit Testing

-TDD

-Concurrency

-Version Control

-Spring framework



Letudnátok írni, hogy milyen témák lennének fontosak még? Nem feltétlenűl különféle technológiákra lennék kiváncsi mint különféle frameworkök, hanem inkább informatikai témákra..


Ha a témát tudom, legalább utána tudok nézni.



2017. dec. 12. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
húzzál bele, 1 hónapig érvényes :))
2017. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lol nem a Free Trial periodról beszélek :) de ez a kérdés szempontjából lényegtelen.
2017. dec. 12. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
ok :) sry
2017. dec. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezen hozzászólás:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..

#3-as hozzászólásában megadtam egy szép kis leírást, ami bemutatja a megtanulandó tananyag nagyságát.

2017. dec. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4# Ismerem azt a githubos postot :) Nem kellet volna oda raknom az SQL-t és a Springet .... tudom félre vezető kicsit a kérdés.


Nem a technológiákra vagyok kíváncsi, mert azt bármikor feltudod kutatni, mert mindenki azokról beszél...


Hanem az informatikai témákra, amiket ismernie kell egy jó szoftver fejlesztőnek.


Pl.: Ki hagytam a Módszertanokat... Az is fontosnak tűnik.

2017. dec. 13. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Említ ilyesmiket is: MVC, SEO, RESTful, Unit testing, reszponzív web, biztonság (XSS, CSRF,...), a web szerverek ismerete, stb... De más oldalak is ilyesmiket írnak a "full stack developers skills" kapcsán.


Talán a felhasználóbarátság (usability), az akadálymentesség (accessibility), a felhasználói A/B tesztek, UX/UI/grafikai tervezés hiányzik belőle - de ezek nem annyira "konkrét" dolgok (értsd: nem lehet leírni egy nyelvvel, nincsenek kőbe vésett szabályai, nagyon felhasználótól függnek, stb...)

2017. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Inkább a számítástudományban lévő koncepciókra gondoltam, amit egy jó átlagon felüli programozónak érdemes tudnia, nem specifikus technológiákról.


Pl.: A Big O notationt kezdtem el tanulmányozni, de még nem sokat értek belőle, de sok programozó végig élheti az életét anélkül, hogy a futási idővel foglalkozna és az algoritmusok hatékonyságával ... mégis ahogy az interneten olvastam ez egy rettentően fontos téma ha valaki "kiemelkedő" akar lenni.


Inkább ilyen koncepciókat vártam volna válaszul, hogy egyátalán tudjak a létezésükről és, hogy utána tudjak nézni....


Nem a kifejezett technológiákról, hogy milyen nyelv, framework, library vagy kitudja mit érdemes egy Backendesnek tanulni, mert arról mindenki beszél ... azt könnyen feltudom keresni.

2017. dec. 13. 14:11
 8/9 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenűl köszönöm a válaszodat :D Likeoltam őket.
2017. dec. 13. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Irónia nélkül mondom, hogy aki ki tud írni egy ilyen kérdést az már jó úton van (és mellesleg üdítő változatosság az általános retardált GYK kérdések után).


A programozáshoz is az kell, hogy összefüggően meg tudd fogalmazni a problémáidat.


Ha most kezdenék programozni (nem pedig 30 évvel ezelőtt), akkor a javascript-et tanulnám, állítólag az a jövő. A munkámban használt prognyelven kívül a python-t imádom.


Sok sikert!

2017. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!