Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem lehet ip címen...

Miért nem lehet ip címen keresztül kapcsolódni mysqlhez?

Figyelt kérdés

Csináltam egy androidos programot unityvel c#ban külső eszközön még nem próbáltam meg futtatni a programot csak az editorban.


Beírtam servernek a kódba hogy localhost és működött kapcsolódott az adatbázishoz.


beírtam az ip címemet ami: "79.***.**.**" de ezzel már nem működött! Mit tegyek?


(a csillagok helyére a c# kódban számokat írtam csak itt cenzúráztam ki! A routeremen már megnyitottam neki a 3306-os portot!)



ha átírom a bind adress-t az se segít!



2018. jan. 14. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Lehet.
2018. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mit lehet?
2018. jan. 14. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ip cím alapján kapcsolódni.
2018. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Be kell állítani (bind_address konfigurációs változó) a szerver konfigurációs állományában (általában my.cnf névre hallgat), hogy ne csak a 127.0.0.1-es IP-címen lehessen elérni (0.0.0.0-ás IP-cím); átengedni a tázfalon és a routeren a 3306-os portot; és az adott adatbázis jogosultságainál megadni, hogy ne csak a lokális gépről lehessen elérni.


Bár én ezt nem javaslom, mert kissé nem biztonságos.

2018. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de mit csináljak hogy működjön?
2018. jan. 14. 15:48
 6/8 A kérdező kommentje:
ok második
2018. jan. 14. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Elfogtam két, nem privát tartalmú privát üzenetet:

"Az üzenet témája: és az adott adatbázis jogosultságainál

Az üzenet szövege: és azt hogy kell?és nekem csak my.ini van!"

Akkor a my.cnf (a Linuxos szervereken alapértelmezetten ez szokott lenni) helyett a my.ini-ben állítsd át a bind_address beállítását.


"Az üzenet témája: és ezt hogyan kell megoldani?

Az üzenet szövege: "és az adott adatbázis jogosultságainál megadni, hogy ne csak a lokális gépről lehessen elérni"


ja és nekem csak my.ini van."

Azt meg az adott adatbázis jogosultságainál kell megadni - Azt SQL parancsokkal (lásd: GRANT: [link] illetve [link] ) vagy PHPMyAdmin-ból/MySQL Workbenchből (ha van olyan) kell végrehajtani.

2018. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alkalmazásból közvetlenül elérést biztosítani egy távoli adatbázishoz nem biztonságos. Írj egy web API-t hozzá, ami csak a szükséges adatokhoz ad hozzáférést.

Ezzel együtt a problémád is megoldódik.

2018. jan. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!