Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó akarok lenni! Mit...

Buha360 kérdése:

Programozó akarok lenni! Mit tanuljak hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gimnazista vagyok. 17 éves. Végre elhatároztam magam, hogy mi akarok lenni! Programozó! Na most több kérdésem is lenne... 1. Mit kezdjek el alaposabban tanulni? Pl:matek, angol, esetleg fizika?

2. Kezdésként milyen nyelvet tanuljak meg, ami a kezdőknek ajánlatos ?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2018. jan. 14. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
tanuld meg a keresőt használni. Programozó abban a legjobb
2018. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
tarts ki! holnapra elmúlik! :)
2018. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

amúgy igen, matek angol (felvételi pontszámhoz a fizika is) de ha igazán érdekelne már prograzmoznál...


én javascriptet választanám kezdőnyelvnek, de más biztos mást mond

2018. jan. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2018. jan. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
man
2018. jan. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem programoztál előtte, akkor nehéz lesz az egyetem. Még van időd. Gyakorolj!

Válassz egy szimpatikus nyelvet: Python, Ruby, Lua, Java, C#.

2018. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

3 szeretnék veled vitába szállni..


Eltén tanulok, B szakirányon. Mellete webfejlesztői munkám van.


Pascal, javascript, felejts el. C++ és C# ami nálunk megy. Nagyon erős matek. Gondolkozás mód kialakítása miatt kell a matek (elvont gondolkozásnak is nevezik).

Ha nem megy a matek, szívem szerint azt mondanám felejtsd el. De ki tudja, frontend fejlesztőnek elmehetsz attól függetlenül még. (Nyugi én is azt csinálom, kevéske backendel - én azért foglalkozok mert laza, olyan mintha rajzolgatnék,egyetem mellet tudom csinálni, design, szín állítgatás, photoshop stb, css, jquery, sass stb. stb)


Én úgy kezdtem el, anno szakközépbe, hogy alapból infósba mentem:), innentől könnyű. Egyszerű dolgokon, tömbök/tömbök elemeinek kiiratás, változók. Amik voltak matek órán képletek azokat, felírogattam, majd leptyögtem. és jött a felismerés... ohh ez tök jó.


Azért írtam, hogy infósba mentem, mert ha valóban tetszene, kéne egy tanárt kerítened aki segít, (egyetemen óriási előny..)


További tipp:

Fizikát hagyd, matekot erőltesd

Angol alap

Prog alap elmélettel, gyakorlattal óriási előny

(ezek előnyök!!!!!)


Sokan azért buknak ki mert azt hiszik pro játék fejlesztők lesznek majd jön a felismerés, hogy azért ez nem olyan könnyű, és nem fog AC-t írni..


És jól gondold meg ez egy olyan munka amiben fejlesztened kell mindig magad, mindig változatos, nem mindig jó az a séma, probléma megoldás... ha rájössz közbe h nem jó kínszenvedés lesz, láttam ilyet, csak a pénz miatt ment programozónak.


Sok sikert hozzá, kitartást, és reméljük jól döntesz:D.

2018. jan. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Annyit még hogy az első tömören de jól leírta ;)
2018. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!