Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

F Ed kérdése:

Melyik programozási nyelvet lenne érdemes nekem megtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, programozó tanfolyamra szeretnék elmenni, és szeretném hozzáértők véleményét kikérni, mely nyelv lenne ideális számomra.


26f vagyok, közlekedésmérnökként végeztem, suli után logisztikusként majd adatkarbantartóként dolgoztam/ok.


Jelenlegi tapasztalatom ami a programozáshoz köthető az egy alap VBA tudás (szintaktikát értem, főleg egyszerűbb excel automatizációkat tudok vele megoldani), ezt suliban tanultam, illetve mindkét munkahelyemen időnként rászorultam. Ezenkívül excelben dolgozok egész nap, ~50 fgv-t ismerek, ezeket kombinálva egész okos táblákat összetudok rakni.

Ezenkívül a matematikát szeretem, szívesen tanulom.


Szívesen dolgoznék multi cégnél a későbbiekben.


Java és a Python nagyon felkapott, nem tudom nekem tetszene-e. Gondoltam rá, hogy SQL-t kellene tanulnom a VBA tudásom pedig feljavítani, hogy ezekkel eltudnék helyezkedni valamilyen elemzőként.


Hozzáértőknek volna valami tanácsa?


Köszönöm előre is!



2018. febr. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem phyton vagy java, ahogy te is írtad, hogy megismerkedj az alap programozassal, illetve adatbázisokat simán huzhatod mellette fokozott tempóban, SQL, Oracle...


Az alapokat is csak azert ajánlom, hogy képben legyél milyen lehetőségeid vannak en bloc egy program nyelvben, mert dba-val is simán be lehet lépni a programozás világába, a programnyelv meg barmi lehet.


Junior szinten úgysem várnak el sokat, meg feltétlen a szintaxist sem kell ismerned, csak ismerj ra az adott problémára es tudj raguglizni, hogy “how to reference array element in c#” aztan csa.


Mondjuk ha van ami kifejezetten érdekel, azt jo lenne kifejteni.

2018. febr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tiobe index alapján magasan a Java vezet. Ráadásul felkapott is, nagyon keresettek a Java fejlesztők, akármilyen tudásszinten. Én ezért választottam ezt.
2018. febr. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Viszont az eddigi munkád alapján lehet a python "illene" hozzád, mivel adatok feldolgozásához jobb mint a java, de java programozók keresettebbek
2018. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ami még elég homályos nekem, hogy egy Python vagy Java programozóként milyen napi feladatok várhatnak rám? Hogy képzelhetnem el egy napom a munkahelyen ha erre adom a fejem?


Álláshirdetésekben leírnak 8-10 feladatot, de azt nem hogy az egyik havi rendszerességű a másik napi.


Ami érdekel, az az olyan munka mikor magamba tudok mélyedni, gondolkodnom kell miként tudnám megoldani a problémát. Különféle riportokat szeretek csinálni (jó ahogy a nagy adathalmazból emészthető, beszédes kimutatás/diagram lesz.), az abszolút kedvencem viszont az excel automatizáció, mikor VBA-val vagy csak fgvényekkel egyszerűsítek egy rendszeres munkát.


Logisztikusként rájöttem, hogy a kapcsolattartás, szervezkedés, multitasking, csapatban dolgozás nem nekem való.

2018. febr. 14. 09:17
 5/5 anonim ***** válasza:

:-) Akkor a programozás multi környezetben neked nem túl jó ötlet, mert pont ezekre a skill-ekre van szükség, ezt várják el, különösen a kezdőktől.


Amúgy a java, python (multinál inkább java, esetleg ha devops-os munka van, ott a python nyilván sokkal hatékonyabb) jó, emellé még neked érdekes lehet a bigdata irány is - bár azt othon tanulgatni elég körülményes...

2018. febr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!