Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozni?

Hogyan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 15 éves vagyok és szeretnék megtanulni programozni.Informatika órán ilyet nem csinálunk és csak 12.-ben fogunk belenézni a Python programozási nyelvbe...


Eddig csak Scratch-ben és Imagine Logo-ban ügyködtem,de azok eléggé gyerekesek :/


Őszintén fogalmam sincs,hogy mivel/hol kezdjem.Mindenhol mást írnak.Van aki azt mondja,hogy a Pascal rossz,inkább valami C-nyelvvel kezdj meg egyéb...

Én csak az alapokat szeretném lefektetni (Ige egy''Hello World,, lesz az első dolgom :D).


Milyen programmal/nyelvvel lenne érdemes elindulnom ?



2018. márc. 2. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

[link]


Itt tanulhatsz Java nyelvet.

2018. márc. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Én a Javascrip-t javaslom alapnak, utána pedig igazából mehet bármelyik C alapú nyelv.(tudom nem teljesen programozás nyelv de rengeteget lehet belőle tanulni a valódi nyelvekhez)

De azt mondom hogy a Pascal is nagyon jó az alapoknak a megtanulásához, könnyebb mint mindjárt a Java-nak nekimenni.

Amúgy először adatok kiírás, és vele végzett műveletek,ciklusok(for,elől- és hátultesztelő), illetve elagázások feltételekkel.

Szóval a programozási tételeket mindenképpen és annak alkalmazását, kb. ez nevezhető az alapnak.

De a legfontosabb a programozáshoz szükséges gondolkodásmód elsajátítása illetve a kitartás.

2018. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Progresszor ***** válasza:
50%

Hali!


Meglepő, de azt mondom, nagyjából mindegy :) Bármelyik _általános_célú_ programozási nyelv megteszi tanulás céljára. Lehet Pascal, C, Java, Python, stb... Alapvetően 'programozóként gondolkodni' kell megtanulnod.


Első körben szerezz egy közepesen használható szövegszerkesztőt, a megfelelő fordítóprogramot, az adott nyelv "bibliáját" (azaz azt a könyvet, amit a nyelv szerzője írt) meg egy programozást tanító tankönyvet (lehetőleg az adott nyelvhez)


Eleinte kerüld az összetett fejlesztői környezeteket, csak össze fognak zavarni. Majd később nagyon hasznosak lesznek, de az első HelloWorld-öt csináld csak az alap eszközökkel.


Tanulj meg angolul legalább olvasni! Google, stackoverflow, pastebin lesznek a legjobb barátaid :)


A gyorstalpalókat, boocamp-eket felejtsd el! A profik nem ott születnek. Amire szükséged van az az, hogy élvezed amit csinálsz és meglegyen hozzá a kitartásod.


Na most jól megmondtam, hogy mit kezdj tanulni. :) De ez van.

2018. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Kezdd ezzel

https://www.youtube.com/watch?v=eVudjNcg_nk&list=PLyriihBWou..


Aztán ezzel folytasd:

https://www.youtube.com/watch?v=i1tPKpJ6T4M&list=PLyriihBWou..


Majd ott a java alapozó. De alapvetően erős angoltudás nélkül meg vagy lőve.

2018. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ingyenes, magyar, videokat a youtubera teszik fel. Javascript, Java, JavaFX, SQL, Git, Spring Boot kurzusaik vannak eddig, de folyamatosan bővül. Piacképes tudást tudsz vele elsajátítani.

2018. márc. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!