Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java SE online oktató anyagot...

Java SE online oktató anyagot keresek - millió van a neten, látom. Szerinted melyik az, ami kiemelkedően jó? Te miből tanultál szívesen?

Figyelt kérdés

Anyag sok van, de sokszor rendszertelen, túl sok vagy kevés, feladatok sem igen vannak rendszerezve hozzá. Olyan online oktató anyagot keresek, ahol videón magyaráznak, van hozzá írott szöveg is, valamint feladatok megoldókulccsal. Tudom, hogy ez így egyben nagy falat, de reményekedem, hogy aki már átment ezen, tud ajánlani valami jól használhatót önálló tanuláshoz.

Természetes, hogy fizetős lesz, majdnem biztos vagyok benne, csak nem akarok random tippelni és bukni rajta. Mit javasolnátok? (Angol felsőfokon megy, az nem gond.)



2018. ápr. 16. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


A pluralsight az egyik legjobb online oktató oldal. Annyira elismert, hogy egy-két munkahelyen a juniorokat és gyakornokokat is be szokták rakni a gép elő pár órára, ha éppen nincs mit adni nekik vagy még nem egészen készek az ottani munkára.


Ezzel nem tudsz mellé nyulni.


[link]


A udemy egy kicsit zsákba macska. Bárki feltölthet anyagokat, így nem mindegyik kurzus mondható jónak, de a "bestseller" feliratúak általábab nagyon jók.


A te esetetben ez jó is lenne.

[link] /java-the-complete-java-developer-course/


Egyik ismerősöm az ajánlásomra megvette ezt a kurzust. 72 órás, rendesen átnéztem neki és ez tényleg nagyon jónak mondható és ez csak 19 dollár most.


[link]


Itt a teamtreehouse. Ez is egy elég igényes oldal, de rettentően lassan halad és kicsit túlságosan szájba rágós, de ezzel sem tudsz mellé lőni.


Szerintem kezd azzal a udemy kurzussal amit belinkeltem és utána szerezz egy pluralsight előfizetést.

2018. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remek! Köszönöm szépen a gyors és részletes választ! Pont ilyesmire gondoltam.
2018. ápr. 16. 12:32
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi a könyv címe, szerzője?
2018. ápr. 16. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem konkrét példáról beszél, csak ő is könyvből tanult és azt hiszi, hogy az a legjobb módszer.


Amúgy a Big Java Late Objects is egy egész jó könyv. Kb ezer oldal, régebbi kiadások fent vannak a neten pdf verzióban. A fizikális változat kicsit drága, kb 50 euró, de minden benne van.


Pár alternatíva:

-Head First Java

-Effective Java

-Java: The Complete Reference

(Ez nem egészen tutoriál jellegű)


Csak ilyen noname, magyar könyvekre ne hagyatkozz ha végül könyvet veszel. Sokan védik őket és esküdnek, hogy a "tanuljunk meg a java programozási nyelvet 24 óra alatt" a legjobb, de az az igazság, hogy magyar nyelven nincsenek normális szakmai könyvek még kezdő szinten sem.


Aki mást mond valószínűleg gyenge angolból, kezdő vagy begyöpösödött régi játékos aki a szakmában van már 30 éve és még mindig az assemblyre esküszik és minden trendel kb 10 évvel levan maradva...


[link]

2018. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!