Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Angol nyelvű oktató anyagokból...

Angol nyelvű oktató anyagokból tanulni minimális nyelvtudással érdemes?

Figyelt kérdés
Megakarok tanulni programozni viszont magyar videók elég korlátozottan találhatóak. A legtöbb nem is a legfrissebb kiadású nyelvhez van (pl. az én eseteben java). Az ismerősöm aki programozó azt ajánlotta, hogy rögtön ugorjak fejest és angol nyelvű oktatóvideókat nézzek. Kövessem őket és egy idő után úgy is érhetővé válnak a dolgok és a későbbiekben vagy menet közben utánaolvashatok a dolgoknak, így pedig gyorsabban ragad rám a nyelv is különösen a szaknyelv. Azt mondta ő is így tanulta és sokan mások. Mit gondoltok?

2017. júl. 29. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Abszolút igaza van, így sokkal több motivációd lesz a nyelvtanuláshoz, mert rögtön használni is tudod, amit megtanultál. Ajánlom az edx vagy coursera anyagait, minden videóhoz van felirat, az átirat le is tölthető, jó minőségű a hang és az előadó se valami gettógyerek, aki egy egyszerű mondatot nem tud végigmondani.
2017. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, a legjobb dolog, amit tehetsz, hogy mindent angolul tanulsz, és angol forrásokból dolgozol, de minimális nyelvtudással videóból tanulni nem biztos, hogy a legeffektívebb, mert sok hasznos információn átugorhatsz, de még mindig jobb, mint magyar nyelvű videókból, mert ott meg el se mondják.

Én még a könyvből tanulást is javasolnám, igaz, hogy lassabb, de több információ van benne, és az angol tudásod is jobban fejlődhet.

2017. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon személyfüggő szerintem. Mire pörög az agyad.


Könyv nélkül én nem tanulnék. Jobban megmarad>>> olvasod-csinálod.

2017. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!