Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miert kernek (vagy legalabbis...

Miert kernek (vagy legalabbis szeretnenek kerni) oly gyakran adatkutato poziciokhoz PhD vegzettsgete miközben sok szakember anelkül is tudja csinalani?

Figyelt kérdés

Allashirdetesekben sokszor latni ilyesmit, plusz egy video-ban lattam hogy az USA-ban dolgozo adattudosok 48 %-a allitolag PhD-t vegzett ember.


Miert van ott ilyen magas tudomanyos vegzettsegre szükseg?



2018. máj. 13. 08:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10 Nem. Ez egyáltalán nem így van...én pont azt írtam, hogy a kísérleti munkát bárki el tudja sajátítani, akinek van némi kézügyéssége és türelme, na meg precíz.

Akár egy programozó is.


Tehát a PhD biológiai, kísérletes részére gondolok.


Viszont a matekot, programozást már nem tudják olyan egyszerűen befogadni alapok nélkül.


Senkit nem fognak kódolási tudás és tapasztalat nélkül data scientistnek felvenni. Ez 100%.


Ezért azokból lesz data scientist PhD, akik a kutatásuk alatt elsajátítják ezeket is, vagy eleve más területről jöttek.

Sikeres neuro/biológiai PhD-t lehet csinálni műszaki képzésekről. Fizikus, MI, matematikus, stb... ezekre lehet építeni könnyen bármit.

2018. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11-es:


Így mar érthetö!

2018. máj. 13. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!