Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti milyen programozási nyelvet...

Ti milyen programozási nyelvet tanultatok meg először? Mivel érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

0 tapasztalatom van programozás terén. Szeptembertől az ELTE-re fogok járni proginfóra. A június-július-augusztust szeretném az alapok megtanulásával tölteni, olyan napi 5-6 órát szánnék rá.


Milyen nyelveket ajánlotok kezdésnek?



2018. máj. 17. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Válassz, én ezeket ajánlom:

Python, Ruby, Lua, Java, C#.

Az egyetemen ezek közül a Java lesz a legfontosabb.

2018. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Javát tanultam először, majdnem megutáltam az egész programozást miatta, Phyton miatt jött vissza a kedvem anno, ajánlom ..
2018. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ELTE proginfó: C++, Java
2018. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én is úgytudom ELTE-n c++ és java van, én mivel már rövid az idő ezekből választanék, szintaktikailag hasonló mindkettő hisz a java is c alapú szintaktikailag, a c++ -ból többet megtanulsz mit miért csinálsz talán azzal kezdeném de a java-val is kezdhetsz
2018. máj. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én speciel még középsuliban a Pascalt ismertem meg először. De mindenesetre ELTE-n C++ és a Java a két fő nyelv, ebből a C++ az amivel rögtön az első félévben találkozol, a Java pedig szakirányfüggő, hogy menynire lesz (az én szakirányomon pl egyáltalán nem volt, de cserébe volt még több C++, meg C#).
2018. máj. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt érdemes amivel az egyetemen kezdeni fogjátok.
2018. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy így érdemes, de nekem ez volt a sor:

Basic, Clipper'87, Pascal, C/C++, aztán vegyesen pár egyéb nyelv.

2018. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!