Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt érettségi info-ból?

Emelt érettségi info-ból?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretném letenni, de lesz benne programozás, de nem tudom melyik nyelvet tanuljam meg annyira, hogy egy olyan feladat sikerüljön (nem tudom milyen feladat ezt már nem részletezte a tanár mert pont kicsengettek), a tanár pascal alapút javasol, Java jó lenne?

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. jún. 14. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Python
2018. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

egyébként olyan kéne amit akár később is tudnék használni ha úgy adódna, a Python erre jó?Azt tudom, hogy a robotikában előszeretettel használják, de a Java-ról meg azt hallottam, hogy univerzálisabb

2018. jún. 14. 22:07
 3/15 anonim válasza:
UMSZKI
2018. jún. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mit csináljak vele?
2018. jún. 14. 22:21
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Python, Java jó választás.


Viszont ha jelentös mennyiségü segítséget igényelsz és kapsz Pascalból, akkor lehet az lenne a legjobb.

2018. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket.
2018. jún. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én emelt szintet raktam és az a programozás jóformán nevetséges volt amit kérdeztek (már régen volt mondjuk)


jóformán csak annyi kell, hogy minimálisan megérted, hogy hogyan folyik egy program folyamat.


És amúgy is, ha nem lesz tökéletes az a programozás, még akkor is többet ér az a vizsga mint egy közép.

2018. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok többsége azért javasolja a Pascalt, mert mást nagyon nem ismer és csak abban tud segíteni.


Itt a gyakorin volt olyan kérdező, akinek a tanára kijelentette, hogy csak is pascallal lehet lerakni az érettségit mással nem.


Meg ismeretségi körben is van olyan akinek a tanára hasonlóan csak a pascalt adta meg lehetőségnek. Más nyelvről nem is beszélt.


Milyen egyetemi képzésre hova szeretnél menni?

Talán érdemes lenne egy olyan nyelven érettségizned, amivel az egyetemi képzés indul. Gondolom ha informatikából raksz akkor az egyetemen is lesznek programozásssal kapcsolatos óráid.


A C-t ajánlom, mert szinten minden egyetemen ezzel indulnak vagy ehez hasonló nyelvel.

2018. jún. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 moozygoo ***** válasza:
100%
Én C#-on csinálnám mert azon tanultam :'D
2018. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 moozygoo ***** válasza:
95%
Sql adatbázist is tanuld, az is szokott benne lenni
2018. jún. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!