Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha mernoki informatikus...

Ha mernoki informatikus akarok lenni akkor melyik prog nyelvet erdemes eljasatitani?

Figyelt kérdés
termeszetesen akkor azt a nyelvet vegig vinni egyetem evek alatt es utana azzal meloba allni
2018. jún. 26. 13:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Ha úgy érzed, hogy van kifejezetten olyan nyelv ami mérnökinformatikusoknak van akkor ez nem a te pályád

A nyelv attól függ, hogy mit szeretnél leprogramozni

2018. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
amit az adott egye.n oktatnak
2018. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se tanulj csak egy nyelvet. Nem nehéz több nyelvet elsajátítani, és csak a hasznodra válhat.

De, hogy a kérdésre is válaszoljak, C/C++-ra valószínűleg szükséged lesz. Ellenben ha ez lesz az első programnyelved, akkor meg fog vele gyűlni a bajod.

2018. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
szerintem pont azért érdemes c/c++ kezdésnek, mert utána már minden másnnyelvet röhögve megtanulsz.
2018. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Java, C++, Python, C#, Javascript
2018. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az első amit írt kifejtené? miért is gondolod így, hogy nem az én területem, ha azt gondolom, hogy specializálódni szeretnék egy konkrét nyelvre amiből majd profitálni is lehet a közeljövőben? nyilván mellette még számos más nyelvet, technológiát el kell sajátítani, de itt most nem ez a kérdés.
2018. jún. 26. 14:08
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező,

az egyetemen több féle nyelvet fogsz tanulni - hisz az egyetemi képzés célja egy általános, megfelelő alapú szaktudás biztosítása. Majd az utolsó években specializálódhatsz egy adott szakterületre.


Majd mire munkába állsz, úgy is eldől, hogy milyen nyelvet/keretrendszert/fejlesztőkörnyezetet kell használnod - megfelelő alaptudással nem lesz nehéz a migráció az adott környezetre.

2018. jún. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszotokat
2018. jún. 26. 15:30
 9/17 anonim ***** válasza:

1. Döntsd el melyik egyetemre mész.

2. Nézd meg, hogy ott milyen nyelven kezditek el majd a tanulást.

3. Kezd el tanulni azt a nyelvet.


Ez a BME Mérnökinformatika szakján C, C++ majd Java és a többi a specializációkon múlik.


Reálisan legalább 5-6 nyelvbe fogsz bele kóstólni mielőtt elhagyod az egyetemet és ebből 2 lesz, amit erősnek fogsz tartani. Én ilyen tendenciákat láttam.

2018. jún. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Pte-re megyek, és még szóba jöhet a prog terv is, szeretem a matekot.
2018. jún. 26. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!