Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikus diploma mennyire számít aduásznak a munkáltatók körében?

Figyelt kérdés

Érdemes vértizzadni érte?


Ahogy hallom a matek eléggé szórótárgy - és talán túl is van nyomva {

bár most talán új tanterv lesz (???) ha vki tud erről vmit azt is szívesen fogadom

}


Vagy mondjuk egy (pl. BGE) gazdaságinformatikus diplomával is majdnem úgy lehet érvényesülni ha tud az illető programozni és akkor megúszta a matekszivatást... ?



2018. júl. 1. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Aduász? Ne röhögtess.
2018. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó hát úgy értettem mennyire értékelik, nem a BME-hez hasonlítva hanem egy gazdinf. diplomához viszonyítva
2018. júl. 1. 21:33
 3/13 anonim válasza:
78%
Teljes mértékben álom világban élnek azok akik azt hiszik, hogy jelent valamit is az, hogy valaki a BMEre jár vagy bármilyen “nevesebb” egyetemre , a félreértések elkerülése végett, a BMEn végeztem én is , de az eddigi munkaadóknál akiknél megfordultem ( elég nagy szervezetek még nagyobb névvel ) egyaltalan nem erdekelte oket, hogy hol vegzett, nagyvarosi BMEn vagy pedig kukutyini egyetemen, a kerdes az, hogy eltudja e vegezni a rabizott feladatot SIKERESEN vagy sem :) de egyebkent a tapasztalataim alapjan pont hogy a BME az amit a munkaadok kerulnek, mivel, ahogy a kedvenc eloadom is megmondta a BME robotokat termel ki, ahol mar nem rutin feladatok elvegzesenel megall a lemez :) ( Orosz László )
2018. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha nem tudsz olyan dolgokat magolni, aminek sose fogod hasznát venni, akkor értelmetlen vérizzadás az egész. Én végigjártam, de még egyszer nem tenném meg. Senkit se érdekelt a diplomám előtte se, utána se.
2018. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem 3 fajta embernek érdemes egyetemre menni.


1) Akadémiai közegben akar elhelyezkedni. Valamilyen kutató akar lenni.


2) Még nem igazán tudja, hogy milyen irányban akar elindulni. Az egyetemi évek alatt lesz egy kis ideje megismerkedni a szakmával, bele tekinteni egy-két aspektusába és 3-4 év mulva tuni fogja, hogy mit akar csinálni.


3) Az aki rettenetesen céltudatos és a lehető legjobb esélyekkel akar neki indulni az karrierjének. Az az ember, aki az egyetem tananyagán kívül különféle technológiákat elsajájtít és önmaga piacképes tudást szerez. Az aki saját projeteken dolgozik folyamatosan és már első év végén vagy talán még hamarabb szerez egy gyakornoki pozíciót majd 6 hónap - 1 év után egy junior állást és eleve 2 éves szakmai tapasztalattal indul neki a nagy világnak jó alapokkal.


Persze az utóbbi rettenetesen ritka és az aki ennyire elszánt mindenképpen sikeres lesz, akármilyen útonmódon tanul meg programozni.


Visszatérve a kérdésre. Ha csak nem akarsz akadémiai környezetben sikereket elérni semmit sem jelent a diploma. Persze itt csak általánosítok, mert a mai napig vannak olyan cégek meg szak területek, ahol esélyed sincs diploma nélkül.


Szóval általánosságban beszélve senkit sem érdekel, hogy van-e diplomád.


Az meg főleg nem, hogy milyen egyetemről.


"Vagy mondjuk egy (pl. BGE) gazdaságinformatikus diplomával is majdnem úgy lehet érvényesülni ha tud az illető programozni és akkor megúszta a matekszivatást... ?"


Akár egy Kumminikáció és Médiatudomány diplomával is xD. Programozni senki sem fog megtanítani, azt neked kell. Meg senki sem fogja megtanítani azokat a technológiákat, amiket a különféle cégek használnak. Mindent TE FOGSZ MEGTANULNI MAGADTÓL!!!

2018. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Csak saját vélemény, de szerintem a prog.terv.informatikus nem a széles körben keresett programozókat jelenti, mármint nem azokat termeli ki, hanem inkább a kutató szintű fejlesztőket, akik nem konkrét szoftvereket adnak ki a kezükből, hanem elvi megoldásokat, vagy esetleg olyan valós terméket, amiket tudományos módon kell alátámasztani, dokumentálni. (Például új tömörítő algoritmus, számítástudományi elmélet beemelése egy megoldásba, állami bank, tőzsde stb. teljes adatbázis terve, ...)
2018. júl. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

ELTE, BME spicc, de SZTE, Óbudai is jó.

Azt tudni illik, hogy a diploma csak ajánlólevél, mert a gyakorlatban is meg kell felelni, tehát aki nem tud, az még álláshoz sem fog jutni.


Egy HR-esnek bizony szempont, hogy az aspiráns hol szerzett diplomát. Ha választani kell egy noname vidéki főiskola és a BME között, akkor a BME jobb eséllyel indul.

2018. júl. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Négy szakirány közül lehet választani az első félév teljesítése után, az első félév mindenkinek közös/ugyanaz.


A. Modellező informatikus szakirány

B. Szoftverfejlesztő informatikus szakirány

C. Szoftveralkalmazó informatikus szakirány

D. Szoftvermérnök szakirány

2018. júl. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Az eddigi 22 év alatt egyetlen HR-est sem érdekelt a diplomám.
2018. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%

Egyik diploma sem számít aduásznak. Senkit nem érdekel, hogy van-e. Viszont interjún produkálni kell, függetlenül attól, hogy van-e diplomád vagy nincs. Ugyanúgy kikérdeznek a pozícióhoz szükségesnek vélt ismeretanyagból.


"Ahogy hallom a matek eléggé szórótárgy - és talán túl is van nyomva"


Rosszul hallottad. Szóró tárgy az igaz, de csak azért mert mindenki b*szik megtanulni és csak sír a szájuk. Mert az egyszerű. A valóság az, hogy típus feladtokat kérnek számon egy jó 20-30 oldalnyi elmélettel.

2018. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!