Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Átlagosan mennyi munkatapaszta...

Átlagosan mennyi munkatapasztalattal kerülnek ki az egyetemről a programozók?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm elvégezte a mérnökinformatika szakot azzal a céllal, hogy majd programozóvá válik.


Ennek ellenére mindegyik az egyetem után vagy az utolsó félévében kezdett el dolgozni.


Az az nulla munkatapasztalattal vágtak neki a nagyvilágnak és egyetem után csak a lehető legrosszabb állásokat kapták meg, sőt az az ismerősöm, aki az egyetemi képzése legvégén kezdett el dolgozni csak gyakorniki pozíciót tudott szerezni és ha jól tudom utána is ott maradt abban a pozícióban egy ideig.


Átlagosan milyen százalékban szoktak az emberek az egyetemi képzés alatt valamilyen programozói munkát végezni, akár csak egy gyakornokit?


Vannak olyanok akik már egyetem első éve után elkezdenek dolgozni gyakornokként és mondjuk egy évvel később a harmadik évüktől meg már junior fejlesztőként és a 3,5 éves képzés végére már 2,5 év munka tapasztalatuk van?



2018. júl. 16. 09:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

Igen, kell az elmélet, de önmagában mit ér? Amiket felsoroltál szakmákat, nekik is kell a gyakorlati tapasztalat, de az arányok azért másak. Mondjuk egy közgazdász vagy orvos esetében jóval fontosabb az elmélet, mint egy programozónak. Minden szakmát gyakorolni kell, sokat, hogy jó legyél benne, és egy programozónak ott a lehetőség hogy még azelőtt megtegye ezt, hogy munkába áll. Ott van otthon a számítógép a legtöbb háztartásban, miért ne használja?

Nem mindenki trehány disznó mint ahogy te feltételezed anélkül hogy ismernéd őket. Talán nem fognak otthon számítástudományt tanulni, de nem is kell ahhoz hogy legyen 1-2 tapasztalat a programozás világával. Aki trehány, igénytelen, felszínes, azon nem fog segíteni az egyetem se, tanítsanak neki bármennyi elméletet. (amely egy jó részének a hasznossága legjobb esetben is megkérdőjelezhető)

2018. júl. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm öccse el se végezte a BSc-t, és 400-500 k között keres. (Budapest)
2018. júl. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!