Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány százaléka tényleg program...

Hány százaléka tényleg programozó az itt válaszolók közül?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésre írt válaszolra valaki olyasmit kommentelt, hogy "Hát, te biztosan nem vagy pogramozó. Ez nem így van. Te soha sem tanultál egyetemen" stb...


Erre rá írtam privátban, elküldtem neki a LinkedIn profilomat és facebookomat és megkértem, hogy ott írjon ha komolyabban át akarja beszélni a témát és azóta semmit sem hallottam felőle sem kommentben sem privátban.


Van egy olyan érzésem, hogy itt a gyakorin rengeteg olyan ember van, aki még nem programozó vagy nincs is kilátásban neki, hogy akámikor az lesz, de mégis annak tetteti magát.


Nem csak ebben a kategóriában. :) Valamiért mindenhol tele van "programozókkal" ez az oldal.


Szerintetek mennyi az igazi programozó?



2018. júl. 19. 18:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
98%

Itt aki be tudja kapcsolni a számítógépet az rendszergazda.

Aki le tudja tölteni a Chromeot az hacker.

Aki ki tudja kapcsolni a gépet a cmd segítségével az programozó matematikus.

Aki el tud menteni egy .bat fájlt, az valahol Jézus és Teréz anya között helyezkedik el.

2018. júl. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
Ezt senki sem tudja. Sokan még magukról sem...
2018. júl. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
De hát ez olyan mint a foci, ehhez mindenki ért :D
2018. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, az ilyeneket meg nem kell mellreszívni, a neten sokan szeretik magukat szebbnek, okosabbnak, erősebbnek stb mutatni a valóságnál kompenzálva valódi énjüket
2018. júl. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%

Nyilván akad elég sok válaszadó, aki nem programozó, de azért válaszol. Ez egyes válaszokból látszik is.

Az meg egy másik kérdés, hogy egyáltalán ki tekinthető porgramozónak?

Az én meglátásom az, hogy akinek ezirányú végzettsége van. Én legalábbis nem vagyok hajlandó elismerni azokat, akik bár fejlesztőként dolgoznak valahol, nincs meg a papírjuk és hát, általában a tudásuk sem.

2018. júl. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

"Az meg egy másik kérdés, hogy egyáltalán ki tekinthető porgramozónak?

Az én meglátásom az, hogy akinek ezirányú végzettsége van."


Szerintem akinek programozással kapcsolatos végzettsége van hamarabb tekinthető matematikusnak, mint programozónak. Programozni mindenki otthon tanul meg illetve az első munkahelyén.

2018. júl. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

52% Rólad sem tudom eldönteni igazán, hogy egy elfogult programozó vagy vagy csak szeretsz trollkodni és vitákat indítani, mert ezzel az egyetemes dologgal már annyiszor elő drukkoltál, hogy nem értem :)


A legtöbb programozónak nem kell egyetemesz szintű matek/fizika, sőt még akár algoritmusoknak a komplexitását sem kell tudniuk kiszámolni és matematikai úton bebozonyítani mint egyetemen.


Ez kb olyan kijelentés mintha azt mondanád, hogy csak a kardiológus az igazi doktor az orotpédus nem.


Vannak olyan területek, amik megkívánnak bizonyos alap fogalmakat ismeretét és van ami nem.


Egy értelmes fejlesztő nem tudom hogy nem érti meg.


Talán neked is posztolnod kéne a LinkedIn profilodat....

2018. júl. 19. 20:29
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

"Szerintem akinek programozással kapcsolatos végzettsége van hamarabb tekinthető matematikusnak, mint programozónak."


Ezeknek az embereknek köszönheted, hogy ma számítógép előtt ülhetsz:


Neumann János - matematikus

Alan Turing - matematikus

Blaise PAscal - matematikus

George Boole - matematikus

Charles Babbage - matematikus


Igen, a programozó matematikus is egyben. Ha nem volna az is, akkor nem volna programozó sem.


"Programozni mindenki otthon tanul meg illetve az első munkahelyén."


Ennél nevetségesebb állítást talán még soha nem olvastam. Egyébként a véleményed világosan mutatja mennyire távol állsz ettől a szakmától.

Aki otthon tanul programozni, az 99 %-ban gányolni tanul meg, nem programot fejleszteni.

A programfejlesztésnek ugyanis csak egyik állomása a kód megírása. De még ez utóbbit sem képes a többség önerőből elsajátítani, ami - ha tenné is kellő alapossággal - még mindig kevés volna ahhoz, hogy programot fejlesszen. Legalábbis olyat, ami piacképes.

2018. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Én kérek elnézést Gottfried Wilhelm Leibniz-től, hogy a fentebbi felsorolásból kifelejtettem. Súlyos hiba volt.

Ja, igen, Ő is matematikus volt. Egyebek mellett.

2018. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ohhh értem... Minden front endes és átlagos backednes fejlesztőnek tudnia kell a Bayes tételt, mert köztudott, hogy anélkül nem lehet weboldalakat fentartani.


Nem is mernék kimenni az utcára ha nem tudnék Markov és Csebisev egyenlőtlenségeket megoldani.


Nyílván minderre szüksége van.

2018. júl. 19. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!