Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány százaléka tényleg program...

Hány százaléka tényleg programozó az itt válaszolók közül?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésre írt válaszolra valaki olyasmit kommentelt, hogy "Hát, te biztosan nem vagy pogramozó. Ez nem így van. Te soha sem tanultál egyetemen" stb...


Erre rá írtam privátban, elküldtem neki a LinkedIn profilomat és facebookomat és megkértem, hogy ott írjon ha komolyabban át akarja beszélni a témát és azóta semmit sem hallottam felőle sem kommentben sem privátban.


Van egy olyan érzésem, hogy itt a gyakorin rengeteg olyan ember van, aki még nem programozó vagy nincs is kilátásban neki, hogy akámikor az lesz, de mégis annak tetteti magát.


Nem csak ebben a kategóriában. :) Valamiért mindenhol tele van "programozókkal" ez az oldal.


Szerintetek mennyi az igazi programozó?



2018. júl. 19. 18:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
40%

Pont hogy az a programozó, akit te trollnak gondolsz!

akkora az önbecsülés bennük, hogy szarkasztikusan akar tanácsot adni neked.


Kiből lesz a programozó? aki valódi életben kommunikációs gondokkal küzd, és emiatt inkább a gépek felé fordul, mert úgy érzi, hogy azok jobban megértik őt.


Ki használja ezt az oldalt? Aki inkább trollkodni akar.

Aki meg tanulni akar, az veszi a fáradságot és összeszed annyi angol tudást egy google fordítóval, hogy megértse mit dumálnak a Stackoverflow-n vagy a Pythonnal foglalkozó fejlesztői fórumokon, hogyan kell az alapcsomagba befordítani egy custom 3rd party modult, minthogy itt kérjen infót, mert a válaszadók a teljesség igénye nélkül osztanak meg fél- vagy inkább negyedigazségokat. Mindig mosolygok az ilyeneken, akik azt kérdezik magyarul, hogy hogyan kell ezt meg azt leprogramozni, mert ez tényleg arra vall, hogy nem tudnak analitikusan gondolkodni, és nem is veszik a fáradtságot, hogy először egy könyvtárban vagy könyvesboltban vennének ki és olvasnának el egy (még magyarul íródott) alapozó programozási könyvet.


AZ hogy te magad megosztod a profiljaidat ismeretleneknek, nagy könnyelműségre vall, te biztos nem vagy szakember, ha még a GDPR intő jelzése óta sem vigyázol jobban a személyes adataidra.

2018. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
58%

"Igen, a programozó matematikus is egyben. Ha nem volna az is, akkor nem volna programozó sem."

Ennél nagyobb ostobaságot a héten még nem olvastam. Egy logikai feketelyuk... :D egyszerűen nem tudom hova tenni, hogy egy magát programozónak(programozó matematikusnak) tartó ember hogy ereszthet meg egy ilyen ostoba tautológiát.


Másrészt, pusztán az, hogy a számítástechnika alapjait matematikusok rakták le, abból egyátalán nem következik az, hogy a programozóknak matematikusnak kellene lennie. Ennyi erővel akkor a jó programozóknak bányásznak is lennie kell, hiszen a bányászok által kitermelt fémércek nélkül sem lenne se számítógép se programozás.


Nem értem, hogy valaki hogy nyomathatja ilyen vehemenciával az elméleti ismeretek és a formális képzés szükségességét, miközben ilyen nyilvánvalóan ostoba okozati viszonyokat erőltet.

2018. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
25%

"AZ hogy te magad megosztod a profiljaidat ismeretleneknek, nagy könnyelműségre vall, te biztos nem vagy szakember, ha még a GDPR intő jelzése óta sem vigyázol jobban a személyes adataidra."

Tudja valaki, hogy lehet facepalm emojit beszúrni a GYK-ra? (tudom, tudom, én se vagyok programozó. :D)

2018. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Az elektromos fűkaszát mérnökök fejlesztették ki biztosan ... Az az tilos a közmunkások kezébe elektromos fűkaszát adni. A minimum követelmény egy mérnöki MSc.
2018. júl. 19. 22:04
 15/26 anonim ***** válasza:
44%

Nekem anno 65 % lett a középszintű matek érettségim (ami elég rossz)


E kommentek hatására holnap felmondok a munkahelyemen, mert bizony nem tudom mi az a Bayes tétel de még a L'Hospital szabályt sem tudom :( :'(


Remélem megért majd a főnök..

2018. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
57%
Ja és programozó vagyok, bár most olvasva a kommenteket nem biztos hogy merem magam annak nevezni :D
2018. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%

Öröm nézni, milyen kultúrált stílusban tudtok vitát folytatni, megalapozott érvekkel alátámsztva az álláspontotokat.


Legyetek oly kedvesek, egyikőtök se nevezze magát programozónak. A szakma szégyenei vagytok.

2018. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
7%

"Ohhh értem... Minden front endes és átlagos backednes fejlesztőnek tudnia kell a Bayes tételt, mert köztudott, hogy anélkül nem lehet weboldalakat fentartani."


Nincs olyan, hogy "átlagos frontendes fejlesztő".

Olyan sincs, hogy "átlagos villamosmérnök", aki az Ohm törvényt tök véletlenül ismeri, de még sosem hallott a Kirchof, Faraday, Coulomb törvényről.


Amit te átlagos front endes fejlesztőnek nevezel (így, külön írva), azt hívják kontárnak. Hát az ilyennek tényleg nem kell ismerie a Bayes tételt, elég ha a lajos bácsi weblapjára komolyabb helyesírási hibák nélkül kerülnek fel az adatok. Figyelem! A lalyos bácsi már nem lesz jó!


Egyébként, amivel te jössz és a hozzád hasonlók is, hogy szerintetek "mi elég" egy front-endes "fejlesztőnek" az elég árulkodó, de a helyzet mégis az, hogy a tananyagot, az elsajátítandó ismereteket nem a sületlen malacok döntik el, hanem arra érdemes, tanult, képzett, szakemberek, tudósok.

Ennek mentén alakul a tananyag is, a vizsgaanyag is és ennek mentén döntik el egy-egy aspiránsról a megmérettetésen, hogy elérte-e a szakmához szükséges abszolút minimumot, vagy sem. Persze a részvizsgák eredményes abszolválása és a 7-10 félév becsületes végigseggelése után!

És ez még akkor is így van, ha olyan időket élünk, hogy a kőbaltás karcsi és bűntársai Bt felvállal fejlesztés címén minden szahart, csak hogy megfejje azokat, akik még náluk is kevesebbet konyítanak a számítástechnikához és emiatt felvesznek olyan emberkéket "fejlesztő" címszó alatt, akik kisebb-nagyobb erőfeszítés eredményeképpen, gyöngyöző homlokkal, de valahogy képesek összetolni egy-egy szines, szagos weblapot. Ettől azonban nem lesznek szoftver fejlesztők, nem lesznek értői ennek a szakmának, ha úgy tetszik, nem lesznek a kollégáim.


A dolog matematikai oldaláról csak annyit, hogy ahhoz, hogy vki uralni (értsd: szándéka szerint programozni) tudjon egy számítógépet, ismernie kell annak működését. Ez pedig a html-kedő vérpistikéknek még alapszinten sem szokott menni.

Tudod hány regisztere van egy x86-os PC processzorának? nem.

Tudod milyen a memóriaszervezése? Nem.


De hogy képben legyél, miről is beszélek, amikor a matek fontosságát hangsúlyozom, íme egy hevenyészett, messze nem teljes lista, mi ismeret kell ahhoz, hogy valaki egy szutyok mp3 enkódert fejleszteni tudjon:


Fleischer tétel, vitter algoritmus, Loyd-Max feltétel, adaptív huffman, eloszlásfüggvény, diszkrét fourier transzformáció, fast fourier transzformáció, mintavételezés, kvantálás, periódusidő, CRC, stb.


És ez csak egy piciny szelete a dolgoknak.

Nem MI, nem egy mars szonda opréje, nem egy fullos, ezer juzeres SAP/ERP rendszer, csak egy kis nyúlfaroknyi feladat.

Írtál már te ilyesmit? Valószinűleg soha, de nem ez a baj, hanem az, hogy valószinűleg nem is fogsz.

Látod, ez a különbség közted, meg a hozzád hasonlók és egy végzettséggel bíró fejlesztő között.

2018. júl. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

18# Ohh most már hírtelen én is diploma nélküli vagyok, mert azt állítom, hogy a legtöbb fejlesztőnek nem kell matek.


Akármit írhatsz ... azon a tényen nem változtatsz, hogy a legtöbb programozónak egyátalán nem kell matek.


Ezt nem én állítom ez egy tény. Keress rá az interneten.


A legtöbb programozó már a legegyszerűbb dolgokat sem számolja ki.


Pl.: Minek baszakodjon cos/sinnlal ha koordináta rendszerben a két pont közti szöget szereté megkapni Math.atan2vel megoldja 10 mp alatt a problémát (Java).

2018. júl. 20. 01:18
 20/26 anonim ***** válasza:
9%

YEEEEEEE shutdown -r

Nem gondoltam volna hogy a google negyed perc alatt programozó matematikussá varázsol :D

2018. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!