Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó Bootcamp: megérte...

Programozó Bootcamp: megérte elvégezni?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várom, akik már végigcsináltak egy ilyet. Megérte a pénzt és energiát? Sikerült elhelyezkedni vele? Van rendes fizetésre remény ezen a pályán a gyorstalpalót végzettek számára?


Sajnos azt vettem észre, hogy Magyarországon nemzeti sport az elkeseredett és sorsukon változtatni kívánó emberek tömeges lehúzása, ezért kissé óvatossá váltam, de mint sokan, úgy én is szeretnék javítani a helyzetemen.


Kérem, azokat akiknek valós tapasztalata van a témában, segítsenek tisztábban látni. Előre is köszönöm.



2018. júl. 22. 16:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#3 as vagyok és még utóljára "belepofázok" :)


Az való igaz nem csurig mézesbödön ez a terület, főleg nem úgy ahogy a média tálalja, és ha van biztos megélhetés és karrier akkor csak óvatosan és megfontoltan váltanék, sajnos vannak akik cégről cégre, projektről projektre dolgoznak, szóval függ hogy kinek mit dob a sors és valóban a fiatalok nagy konkurencia, gondolom ezért is ideges és agresszív néhány "kollega" itt

2018. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

10/11 22:04

Valóban nem vagyok "fiatalabb", de még csak 36. Sok, de mégsem 40+, bár az természetesen világos, hogy a 24. órában vagyok a pályaváltáshoz, pont ezért is foglalkoztat a dolog. Attól tartok nem kapnék kevesebbet pályakezdő fejlesztőként. Sokszor úgy tűnik, a programozók nincsenek vele tisztában, hogy a társadalom kb., 80 %-a úgy egyébként nyomorog és napi megélhetési gondokkal küzd. Diploma ide vagy oda. Köztisztviselőként dolgozom egy minisztériumban, ez valaha a korrekt megélhetést biztosított, ami természetesen aznap ért véget, ahogy én betettem a lábam a pályára. Rólunk azt kell tudni, hogy 10 éve változatlan a bérünk, akik kiszámolták, arra jutottak, hogy 30%-ot vesztett azóta a reálértékéből. Most nettó 212 ezret keresek havonta, igaz öltönyben küldenek Brüsszelbe tárgyalni, meg vezérigazgatókkal levelezek, egyeztetek, én írom a jogszabályokat stb. Biztos munka, ez tény, de a 212 sajnos lópikula, ha még nincs lakásod és ebből akarsz venni.


Amúgy hatalmas flash Brüsszelben kiszökni ebédszünetben az Európai Bizottság épületéből és az otthon készített szalámis szendvicset megenni a parkban egy padon. Ha valami, ez tényleg ráébreszt a magyar valóság abszurditására.


Amúgy mielőtt elkezdtek fikázni, hogy kummancs hivatalnok vagyok, csak szólok: végül valakinek meg kell csinálni a munkát a hivatalokban is. Ez általában az állomány kb. 20-30 %-ára marad, a többiek csak a seggüket vakarják, mert valakinek a valakijei. Nekem pont abból lett elegem, hogy ha már ennyit dolgozok, lehet, hogy jobban járnék a versenyszférában.

2018. júl. 22. 22:57
 13/20 anonim ***** válasza:

Én egyetemre jártam, nem bootcampben, de láttam már pár munka közben és erősen ajánlanám az egyetemet ... vagy akár az otthon tanulást.


Ez kb olyan mint egy gyors talpaló angol kurzus.


Az aki el megy X hét után csodálkozva jön ki, hogy "Wow milyen sokat tanultam és milyen jól beszélem a nyelvet" és mara nagy önbizalommal megy neki a nagy világnak, hogy ő már kicsit igaz kézzel lábbal mutogatva és a szavak 3/4 részét nem érve, de tud külföldiekkel kommunikáni ha leszólítja egy turista az utcán.


Aki C2es (akár erősebb C1) szinten áll, látja hogy még rettenetesen távol vannak és igazán egy kicsivel sem értek közelebb a célhoz.


Ugyan ez van ... Elbízzák magukat, azt hiszik ők már igazi programozók vagy már csak pár hónap választja el őket a szoftver fejlesztő titulustól, pedig a valóságban csak egy kis betekintést nyertek a programozók világába és pár alap dolgot megtanítottak nekik.


Akinek lehetséges az egyetemet ajánlom...

2018. júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"És te igen?! Akkor minek osztod itt az észt?"

...

"Amellett pedig akkor mégis dolgoznak, gondolom ez cél a kérdezőnek is, te is onnan ismered őket, nemde?"


Igen párat munka kapcsán ismerek. És pár kedves jó barátom és első kézből látom, hogy mennyire szenvednek azzal, hogy mindent sokszoros erőfeszítésbe kerül nekik megtanulni (illetve nekik elmagyarázni) stabil alapok hiányában.


"S...fej!"


Másrészt...Közöd nincs a témához. 0 tapasztalotod a kérdést illetően, akkor mi a f..sz.mat ugatsz?

2018. júl. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

# 13/13 22:58

Köszi a véleményed!

Nekem sajnos ezzel az a bajom, hogy volt alkalmam több egyetemen is hallgatni és igencsak kiábrándultam a magyar állami felsőoktatásból. Mondhatni lesújtó a véleményem róla. Ettől függetlenül tisztában vagyok, vele, hogyha más okból nem is, de a Hr-esek és a sznobok kedvéért érdemes elvégezni vmit a témában, de amúgy nem hiszek benne. De nekem már csak max. levelezőn, munka mellett, a bootcampes terveimet nemigen befolyásolja, mert nekem most kell a pénz.


Értitek, hogy elcsesztem az életemet, és gyorsba' kellene nekem valami, ami visszahoz azok közé az emberek közé, akiknek van esélyük? Semmi mást nem akarok, csak egy esélyt egy normális életre. Tudjátok: lakás, feleség, gyerekek. Másra már nem vágyom, csak, hogy legyen valahova hazamenni, ahova érdemes. És tudom, hogy ez nem adatik meg mindenkinek. Régen vágytam sok minden másra is. De az elmúlt. Most már csak ez maradt. Ha erről is lemondok, nem marad más nekem, csak a kötél. Teljesen komolyan mondom.


Én nem látok olyat a környezetemben, hogy gyereke lenne olyannak, aki nem hozza haza a 300 nettót ÉS nincs lakása. Lehet, hogy van ilyen, de én nem ismerek ilyet.


Hát kb. ennyi. Ezután sem ajánljátok a gyorstalpalót? Mihez kezdjek akkor? Vagy ennyi volt? Nem értitek, hogy én nem a senior programtervező matematikus állására pályázok? Nekem megfelel a codemonkey szerepe is, ha megvan a 300 nettó 2-3 év múlva. Amúgy egyébként vécét is takarítanék, ha azért fizetnének.

2018. júl. 22. 23:34
 16/20 anonim ***** válasza:

"Egy 40+ éves pályakezdő és egy egyetemről kijött még nagyon formálható/tanulékony frissdiplomás pályakezdőre essen-e a főnöknek a választása, aki után még adókedvezményt is kaphat...."


Ez egy nagyon jogos érv. Sajnos az igaszág az, hogy pályakezdőként a szakmában 30+ nagyon rosszak az esélyek. Kissé groteszkül hat, amikor fiatalokat váró belépő szintű pozícióba egy idősebb úr jelenik meg interjún.



"de még csak 36. Sok, de mégsem 40+, bár az természetesen világos, hogy a 24. órában"


Attól függően, hogy soft-skillekkel (kommunikáció, stb) hogy állsz, lehjet inkább céloznék meg egy IT project manageri vagy scrum-master-i pozíciót a helyedben. Ezekre is vannak megfelelő képzések és valószínűleg az eddigi tapasztatodból sokat tudnál ott hasznosítani, így ezekben sokka hitelesebb lennél.


"Sokszor úgy tűnik, a programozók nincsenek vele tisztában, hogy a társadalom kb., 80 %-a úgy egyébként nyomorog és napi megélhetési gondokkal küzd."


Ez pontosan így van, de ez nem a programozók hibája (így nem is értem, hogy hogy jön ide).

2018. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15# Oké, végül is megpróbálhatod.


Azoknak az embereknek jó igazán, akik amúgy minimálbér körül keresnek és nincs semmi jövőképük így a legrosszabb programozói állás és a lehetőség, hogy majd X év mulva 5x annyit kereshet ha jól csinál mindent már egy álom.


Meg persze ezen a kategórián belül is csak azoknak akik nem elég talpraesettek, hogy saját maguk tanulják meg. Ami nem szégyen.


Ha abszolút lehetlen az egyetem, előtudod teremteni rá a pénzt vagy nem zavar ha X hónapon át vonják a fizetésedből és a mostani állásodnál már kezdőként is jobban fogsz keresni akkor hajrá.

2018. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
39%

"Programozó Bootcamp: megérte elvégezni?"


Meg, legalábbis a cégnek, már ha fizetős volt a dolog.

2018. júl. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális még a dolog, én egy éve végeztem a training360 képzésen. Előtte 8 évig jártam egyetemekre, szereztem 3 diplomát és dolgoztam néhány évig betonüzemben, állatkertben, saját vállalkozásban és tervezőirodában.

- ennél a sulinál asszem három körös előszűrés volt, és ezen tényleg csak azok jutottak át, akiket nagy valószínűséggel akkor is felvesznek a pertnercégekhez, ha nem ragad rájuk sok tudás a képzésen.

- az a 4 hónap kibekkelhető, ha nem akarsz tanulni úgy is meg lehet csinálni és még talán kapsz is állást a végén DE!

- én kőkeményen megnyomtam, amit csak lehetett megtanultam; mellette online kurzusokat hallgattam, alig aludtam és konkrétan nem volt szabadidőm, így hamar elkeltem, egy korrekt cégnél vagyok lassan egy éve.

-bruttó 330-at kaptam kezdőnek, ami szerintem ezzel a tudással reális volt így junior szint alatt.

-Viszont attól a tudástól, amit 3-4 év egyetem után egy hallgató megkap nagyon messze voltam, azzal nem tudok versenyezni és nem azért, mert nem ismerem úgy a technológiákat (ez nem az egyetem, hanem az egyéni szorgalom kérdése). Az a szakmában eltöltött -még ha csak ellébecolt, elkávézgatott- 3-4 év is olyan sokat számít, hogy csak évek alatt lehet azt az alaptudást felszívni akármekkora szorgalommal nyomatod is.

-Szóval ha kitartó vagy, van türelmed és kitartásod tanulni és vállalni, hogy 30 évesen kezdheted előről és te leszel a leggyengébb láncszem, akkor megéri, mert pár év alatt ledolgozható a hátrány. Csak legyen hozzá kitartás, szorgalom, meg motiváció.

- vagy csinálhatod azt, amit nálunk is sokan, hogy kibekkelik a kurzust, átcsúsznak a vizsgán, szerencséjük van, és kikerülnek egy közepesen szar céghez, ahol nem kell túl okosnak és kreatívnak lenni, és elketyegnek a nettó 180-nal, ami igaz időnként emelkedik, de nem lesznek programozók, hanem egy, a közszféránál jobban fizető multis állásban prostituálják az agyukat.

2019. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Régi topik, de engem pont most érint. Én is olvasok hideget meleget, és nekem is van már két diplomám, 6 év munkagyakorlatom, és a f.szom kivan a közalkalmazotti bérből, még úgy is hogy én "veszélyességi pótlékot" is kapok (btw kutató vagyok, nem aktatologató).


Én inkább a 2 éves egyetemi felsőoktatási képzéseket nézem, mert a 3 év BSC-re visszaülni nem fogok ennyi idősen, de a bootcampes még csak nem is hivatalosan akkreditált papírt adó képzéstől én is ódzkodom. Főleg, hogy utána külföldön helyezkednék el, és kétlem, hogy egy magyar bootcampet annyira elismernének ott.


Szóval kedves kérdező, végül belevágtál? Ha igen mi volt a tapasztalatod?

2021. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!