Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehetek programozó gazdaságinf...

Lehetek programozó gazdaságinformatikus diplomával?

Figyelt kérdés

Sajnos csak erre a szakra volt elég pontom a felvételinél. Emelt infó érettségit tettem, és a programozás az, ami érdekel. Gondolom behívnak ilyen diplomával is interjúra, de elég lehet az ott megszerzett tudás? Egyedül nem tudom milyen szintre kéne eljutnom egyetem mellett, hogy megpályázhassak junior állásokat, érdemesebb ha gyakornoknak jelentkezek majd és a nagy részét onnan tanulom a szakmának?


Nézegettem a tantervben a programozós tárgyakat (óbudai egyetem), és elég sok programozás van, ahogy látom.


Szoftvertervezés és fejlesztés tárgy mellett van Big Data algoritmusok és programozás, Szoftvertechnológia és grafikus felhasználói interfész tervezése, ERP rendszerek, Üzleti intelligencia alkalmazások, Nagy rendszerek fejlesztésének technológiája, Webprogramozás és haladó fejlesztési technikák, Döntéstámogató rendszerek


Ezekkel már lehet valamit kezdeni, nem?


2018. júl. 30. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogyne, gazdinfós ugyanúgy tanul programozni, csak a számonkérés nem olyan meredek. Emellett mást is kell tudnia, olyat, amit a mérnök meg a progmatos nem tanul.
2018. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Diploma nélkül is lehet valaki programozó nem diploma függő. Elvégezhetsz akármelyik egyetemen akármit Magyarországon garantálom nem fogsz olyan szintű tudást szerezni ami egy cégnél is megállja a helyét. Ezt a tudást magadtól kell megszerezned legtöbb esetben internetről szorgalommal. Egyetem max egy alapot ad esetleg egy széles rálátást biztosít a dolgokra.


Lényeg lényege nem azért fog jobban programozni valaki, mert mérnök infó, programtervezőre járt hanem mert elég időt és energiát fektetett bele saját magától otthon iskolán felül.

2018. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Bármi lehetsz bármivel.

Én például hentesként vagyok solution architect.

2018. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Ahol én dolgozom szoftverfejlesztő cégnél, ott az emberek többségének nincs informatikai végzettsége. Nem a papíron múlik a dolog.
2018. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

miért is ne?! sőt! igazából csak úgy tudsz érvényesülni ha programozó vagy üzemeltető vagy mert kimondott "gazdaságinformatikus"-t kevesett keresnek...


amúgy "sorstársak" vagyunk mert én is oda jelentkeztem :D

2018. júl. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, mar banom hogy az OE ra jelentkeztem :( inkabb megis az ELTE kellett vonla... es neked is, ha ennyire a programozasra hajtasz
2018. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

" mar banom hogy az OE ra jelentkeztem"


Ne aggódj, el fog múlni.

Az OE nagyon jó hely.

2018. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ez a KGK nem a NIK ha esetleg arra gondoltal
2018. aug. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mondjuk a szoftfejlesztést NIK-es tanárok tanítják, elmélet && labor egyaránt, most néztem neptunban
2018. aug. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!