Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékkészítéshez melyik...

Játékkészítéshez melyik programnyelvet/programnyelveket tanuljam?

Figyelt kérdés
Majd később játékot szeretnék készíteni, de még mindig nem tudtam eldönteni hogy melyik programnyelvet/programnyelveket érdemes ehhez megtanulni ti talán tudtok segíteni ebben. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2018. júl. 31. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Unity Engine-nek a C# a programozási nyelve, az Unreal Engine-nek a C++. Ezek a népszerűbbek. Én az előbbit javaslom.


Itt találsz csomó video anyagot arról, hogy hogyan zajlik a játék készítés Unity-re:

[link]

2018. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Játékot a népszerűbb nyelvek bármelyikén lehet készíteni.

De ehhez meglehetősen sokfelé ágazó ismerethalmaz, elsősorban programfejlesztői gyakorlat szükséges.


A UNITY és más hasonló engine-ek programozása nem igazán játékkészítés, még akkor sem ,ha a dolog végeredménye egy használható játékprogram lesz, mivel annak lényegét más hozta létre.

2018. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

"A UNITY és más hasonló engine-ek programozása nem igazán játékkészítés, még akkor sem ,ha a dolog végeredménye egy használható játékprogram lesz, mivel annak lényegét más hozta létre."

Várj én tudok jobbat:

Az std és más hasonló lybrary-k használata nem igazán programozás, mivel annak lényegét más hozta létre.

Előre megírt programnyelv és fordító használata nem igazán programozás, mivel annak lényegét más hozta létre.

Betonkeverő, bolti tégla és bolti cement használata nem igazán házépítés, mivel annak lényegét más hozta létre.

2018. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

"Előre megírt programnyelv "


Az milyen???

2018. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Tanulj meg programozni, aztán rájössz!
2018. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

" aztán rájössz!"


Én már rájöttem.

Csak az a baj, hogy te nem.. :)

2018. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te csak azért vagy ezen a fórumon, hogy ne a kérdésekre válaszolj, mindenkinek beszólj és lehurrogj mindenkit, aki próbál segíteni? Minden kérdésnél ott vagy és próbálsz kárt csinálni. Mire jó ez? Ennyire haragszol a világra? Vagy ennyire unatkozol?
2018. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pendragon megint alkot... :D
2018. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Az Unityt még ha nem is preferálom inkább a Unreal Engline tetszik nekem úgy a grafikát amit ki lehet belőle hozni. Meg még az is közrejátszik hogy azzal készítették a Fortnite-ot meg a PUBG-t. De azért megkérdeztem. Az eddig ismert nyelveim a Java, C#, és még a C, meg egy picit a Python. Eddig 2 éve programozók így 13 évesen. De még van egy vagy 3-4 nyelv amit meg akarok rendesen tanulni na meg az eddigiekre is ráfér a finomítás.
2018. júl. 31. 17:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Unityben jó példa a RUST akár (grafika szempontjából)

én is unity motort használok


3 nagy motor felkapott: Unity, Unreal, Cry Engine


0-ról írni játékot elég bonyolult, rengeteg ismeretre szükséged van, egy játékmotor nagyban megkönnyíti a dolgokat, főleg ha multi platformra szeretnéd, esetleg VR AR.....vagy valami speciális technológiát még mellé csapni


egy komolyabb játékmotor megírásához komoly tudásra van szükség, viszont a nagy játékmotorok alapból elég nagy "végterméket" hoznak létre

tehát egyszerűbb játékokat érdemesebb egyszerűbben megoldani, viszont egy komplex játékhoz sokkal később állhatnál neki, ha te ínád motort

egy bizonyos határ fölött megéri saját cél specifikus motort írni, ha már annyira kiforrott a koncepció (pl wow és hasonló nagy játékok esetében)

2018. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!