Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ez plágiumnak számit szakdogánál?

Ez plágiumnak számit szakdogánál?

Figyelt kérdés
stackoverflowon a problémámra ha találok kódot, vagy youtube videóból használom az adott kódot

2018. aug. 2. 00:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem jelölöd meg a forrást.
2018. aug. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
és mondjuk akkor ha több dolgot átmásolok stackoverflowról akkor annak a linkjét is oda kell raknom a végére a referenciákhoz?
2018. aug. 2. 00:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze. URL, szerzö nickje, a dátum amelyik állapotban a forrást használtad.


Amúgy egyszerübb dolgokat, pl. egy tömbfeltöltést vagy tervezési mintát, vagy beépített függvény használatát nem jelölném meg.


Ha pedig például bonyolultabb matematikai képletet alkalmazol, akkor mérlegeld hogy hozzátartozik-e a levezetése a témához. Itt a forrásmegjelölés mellett fontos kifejteni a saját szavaiddal is, hogy hogyan és miért müködik a módszer.

2018. aug. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
értem , köszönöm :D az, hogy kinek mi egyszerű az relativ sajnos de a tömbfeltöltést én se jelölöm meg :D
2018. aug. 2. 01:01
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
dehogy kell :D ha nem egy az egyben átemeled egy konkrét komplex problémára lévő megoldást hanem 1-2 soros utasítás. Miért lenne plágium ? Nem az ő szellemi tulajdonát képezi hogy pl egy logger beállítása javába így néz ki Logger LOG = LoggerFactory.getLogger(Main.class) sok ideig én is netről googleztam (sőt psszt de munka közben is másolok néha ha problémába ütközök, de van rá solution ha úgy van egy az egyben átemelem a kód részletet (ha jól megvan írva, elegáns, követhető akkor én se tudnám jobban csinálni) ezek a forumok pont azért vannak segítsenek) . Vagy mert lenézed hogy hogyan kell valamilyen algoritmust implementálni szerinted keresztre feszítenek ?:D . A lényeg ha belekérdeznek tudd és értsd el is tudd mondani utasításról utasításra mi történik ott és miért ezt alkalmaztad. (Vannak dolgok amibe nem tudnak belekötni a big o-ra hivatkozás algoritmusnál és a rendezéssel/tisztasággal kapcsolatban clean code-ra hivatkozol (nem biblia, de minden minimálisan magára adó fejlesztő legalább egyszer elolvasta és sok dolgot alkalmaz is belőle)).
2018. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

"Miért lenne plágium ? Nem az ő szellemi tulajdonát képezi hogy pl egy logger beállítása javába így néz ki Logger LOG = LoggerFactory.getLogger(Main.class)"


Hanem kiét?

Ha meg tudod, ahogy ő, akkor miért kell neked az SO?

2018. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem ismersz bizonyos osztályokat esetleg külső dependenciát ? és nem tudod hogyan kell valamit deklarálni ? vagy akkor a javadocot hivatkozzam le mert abba is ez van benne ?
2018. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én nemtom, de esetleg olyan kellhet, hogy oldal elérhetősége és akkor dátum, hogy mikor tekintetted meg. Pl lehet hogy azóta irtak hozzá friss kutatási eredményeket v megszűnt az oldal vagy valami.
2018. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és ha pl neurális hálókat vagy egyéb mesterséges intelligenciát implementálnék és többet másolnék? mert ezek elég komplexek és nem igazán tudom magamtól megirni az algoritmusaikat
2018. aug. 2. 11:59
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

algoritmus függő továbbra is ezt tudom mondani , hiszen ha egy jól ismert algoritmus implementációja akkor magára az algoritmusra hivatkozol.ha valakinek komplett kutatását emeled át akkor egyértelműen lehivatkozod, de van 1-1 függvény vagy adat struktúra ami szimpatikus vagy a tiedhez hasonló problémára egy megoldás amit lehet alkalmazni amint változik a kontextus nem beszélhetünk plagizálásról csak azért mert a saját feladatodra átimplementáltad......ha segítünk itt gyakorikérdéseken azt is lehivtkozod ? hogy kis pista 4. számú válasz ez csak egy fórum ahol segítenek nem védett szellemi termékek és senki se fogja számon kérni rajtad pláne ha megérted a működését és reprodukálni tudnád.


Stackoveren pár sornál több kódot nem igen írnak ami problémád van arra kapsz egy választ. Szóval olyan komplex csak nem lehet.....ha meg valami külső git repos hivatkozás azt meg értelemszerűen lehivatkozod hiszen az masszív kódmennyiség konkrét másolása lenne az már inkább saját szellemi termék....

2018. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!