Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mellékállásként webfejlesztés?

Mellékállásként webfejlesztés?

Figyelt kérdés
Érdekel a programozás, illetve valamilyen szinten tudok is. Munkahelyemen python használok. Szeretném kiegészíteni a munkám és webfejlesztésre gondoltam, mert ez a téma érdekel is. Félre értés ne essék nem egyik napról a másikra akarok megtanulni és milliókat keresni. Milyen utat ajánlotok ehhez? HTML alapjait is tudom, illetve én a Djangora gondoltam, mert python alapú. Lehet-e ebből hobbi szinten egy idő után pénzt keresni, kisebb projekteket vállalni? Köszi a válaszokat.

2018. aug. 2. 15:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
Ne a fölösleges kérdéseket toljad gyakorira, hanem csináljad.
2018. aug. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

> Érdekel a programozás

> Munkahelyemen python használok

> Szeretném kiegészíteni a munkám

> webfejlesztésre gondoltam, mert ez a téma érdekel is


akkor mi itt a kérdés? persze, hogy lehet vele pénzt keresni, csak csináld is jól

2018. aug. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
A vélemény erdekel, hogy hogyan érdemes felépíteni a tudást.
2018. aug. 2. 17:01
 4/22 anonim ***** válasza:

elsőnek csak simán, pár alap HTML, CSS, javascript ( [link] ) nem kell muszáj végig csinálni, de azért tudjál pár dolgot, hogy működik, aztán szerintem mehet django (tutorial, docs, stb.), aztán lehet fűszerezni purecss vagy bootstrapal


persze nagyon sokat tud segíteni, ha van valami project, amit elkezdesz megvalósítani benne, még ha sose lesz kész(vagy sose fogja senki használni), akkor is tanultál közben valamit

2018. aug. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Milyen projektre gondolsz például?
2018. aug. 2. 18:21
 6/22 anonim ***** válasza:
bármi ami foglalkoztat, pl. fórum, valami konvertáló, vagy ilyen mint a gyakorikérdések, hír oldal, valami matematikai feladat megoldó, nyilvántartó, számlázó, vagy valami szerverhez/szenzorhoz web felület, shop, audio edit, videó letöltő, news feed......
2018. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Vagy ha egyébként is programozol, akkor csináld meg annak a webes változatát, amin éppen dolgozol, vagy annak a részét, pl. az adarvizualizálást.
2018. aug. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

"A vélemény erdekel, hogy hogyan érdemes felépíteni a tudást."

Az érdekel, hogy hogyan tanulj, vagy hogy mit érdemes tanulnod?

Bár mindkettő erősen egyénfüggő, a "hogyan"-ra leginkább a rengeteg gyakorlást tudnám javasolni. Illetve: mielőtt mélyebb vizekre evezel, előbb az alapokat mélyítsd el! Ne csak a HTML alapjait tudd, hanem mélyedj el benne! Az sem árt, ha mellékágként belekódtolsz a CSS-be és a JavaScriptbe. A programozás se csak valamilyen szinten érdekeljen, hanem abban is mélyedj el! Bár elviekben a fentebb leírtak nélkül is tudsz majd weboldalakat gyártani, elég, ha az adott frameworköt betanulod, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a háttértudás, az egész szférára való rálátás NAGYON meg tudja növelni a teljesítményt.

Amire pedig van kereslet, azt mindig pénzzé lehet váltani. Bár ha egyénileg akarod csinálni, akkor azért ennél jóval több kell, ha komolyan gondolod. (Oké, a helyi kiskocsma weboldlát el lehet így készíteni, de egy professzinálisabb oldalhoz azért a webdizájn területén is keményen ott kell lenni, illetve van, hogy nem csak sablonos problémákat kell megoldani.) Ha meg csapatban dolgozol, ott nem biztos, hogy te döntöd majd el a használt framweorköt. Mindenképp javallt, hogy ne csak egy lábon állj, illetve hogy legalább a PHP-t és a MySQL-t alapszinten ismerd.

2018. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Különféle freelancer oldalakon tudsz simán kisebb munkákat vállalni.
2018. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Codecademy html, css, js és többi webfejlesztos anyagarol mi a véleményetek? Anno a python nekem bevált.
2018. aug. 5. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!