Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Emelt szintű infó érettségihez...

Emelt szintű infó érettségihez melyik programozás nyelvet kezdjem el tanulni?

Figyelt kérdés

A közel jövőben szeretnék emelt szintű értségit tenni infóból, a kérdésem az lenne hogy melyik programozási nyelv a legkönnyebb és a leghamarabb megtanulható?

(nem a 100%-ra hajtok hanem pár + pontra a programozás részből. )



#programozás #emelt-szintű érettségi
2018. szept. 9. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
python
2018. szept. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
53%

én C#-ra voksolnék, egyáltalán nem tartom nehéznek..

5 évig tanultam C#-t, egyáltalán nem gondolom nehéznek, az már más kérdés, mennyire éri meg később is ezt folytatni.. :D az foglalkozási területtől függ

2018. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A 2018-as érettségi szoftverlistája:

[link]

szerint az alábbi nyelvekből választhatsz:

* Pascal

* Python

* C

* C++

* Visual Basic

* Visual C#

* Java


Abszolút kezdőknek a Pascal, a Python adja talán a legjobb "tanulási görbét" - ebből a Python az iparban az elterjedtebb, a Pascal felett kissé eljárt az idő - a C/C++/Java/C# kicsit nehezebb egy kezdőnek, de kellő elhivatottsággal nem teljesíthetetlen. Kérdés az, hogy a tanár nálatok mit oktat.

2018. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Valami olyat, amit lehet is használni valamire, és nem olyan nehéz. C#, Java, JavaScript, Python, mindegy, amelyik tetszik, olyan nagy dolgokat nem kérnek érettségin amúgy se, hogy nagyon számítana.
2018. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

C#ban adják ki a megoldásokat az oktatás.hun. Én még Javával tettem le, de ha kifejezetten csak az érdekelt volna, hogy átmenjek és nem a maga a nyelv és az általa kínált lehetőségek, akkor tuti c#al raktam volna le.


Szerintem nagyon jó ha megtudod nézni a megoldást és az által megtanulni. Újra írni a feladatokat ha semmit sem tudsz. Nem így ajánlott programozni tanulni, de ez a legegyszerűbb ha csak át alarsz menni az érettségin.

2018. szept. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
C/C++
2018. nov. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!