Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Igaz az, hogy programozáshoz...

Igaz az, hogy programozáshoz nem kell diploma, hogy valaki dolgozzon benne, és szinte bármilyen jöttment hülyét felvesznek, aki tisztában van az alapokkal?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 21:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"illetve folyékonyan kell beszélnie angolul"

Multinacionális, külföldi, vagy külföldre dolgozó vállalatnál - ahol a programozónak más nyelvű kollegákkal/ügyfelekkel kell kapcsolatot tartania - talán, de a dokumentumolvasási szintű angol ismerete is elegendő lehet.

2018. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 tabaki ***** válasza:
100%

„mégis az alapokkal tisztában vannak”


Miféle alapokról beszélsz? Senki sem fog fizetni azért, mert méltóztatod tudni, mi az a ciklus -- de azért sem, ha bemagoltál három programnyelvet. Ezt a mások tudásán való élősködést sem egészen értem. Megkapod, teszemazt egy alakfelismerő modul specifikációját, aztán az étkezdében mellékesen megemlíted Béla bácsinak, hátha a derék öreg kikotyogja a százötven oldalas kódot? Vagy a Google-találatok közül másolgatsz be témába vágó izéket, hogy meglegyen a terjedelem? Feladatokat kell megoldanod, ember! Mégpedig másokkal együttműködve, a szakmán belül érvényes kívánalmak szerint. Ha arra képes vagy, akkor lép életbe, hogy mindegy a végzettséged. Egy tökkelütött szélhámos a takarítóbrigádba sem fog beilleszkedni, nemhogy magasan kvalifikált szakemberek közé.

2018. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Az tény, hogy felvehetnek diploma nélkül is (jelenleg én is úgy dolgozok, mert még egyetemre járok), de ahhoz nagyon be kell vágódj náluk és nagyon le kell nyűgözd őket (pl én három hónapig ingyen jártam gyakorlatra, hogy megnézzék mennyire vagyok jó). A diploma az mégiscsak egy viszonyítási alap, ami bizonyítja, hogy az alapokat nagyon jól elsajátítottad és lehet veled kezdeni valamit.


Munkatapasztalat viszont előny. Ha van már 10 év előéleted az IT iparban, akkor valszeg felvesznek diploma nélkül is.


De egy jöttment hülyét nem fog senki felvenni. A bármire is való cégeknek nem kellenek a rossz, de még az átlagos programozók sem. Mindenki a legjobbakat akarja csak.

2018. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!