Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék Informatikai egyetem...

Szeretnék Informatikai egyetemet végezni, de melyiket válasszam a szakok közül?

Figyelt kérdés

Szeretnék "rendszergazda" lenni egy cégnél, vagy hasonló területen elhelyezkedni. Amit szeretnék tanulni, az nagyjából ezek:

- hálózatok ismerete

- hálózat tervezés

- hardver karbantartás

- szerver telepítése, konfigurálása.

Vagy hasonlók.

Melyik szak illik ehhez legjobban ?

Mérnökinfo ?

Gazd.info ?

nem nagyon tudom ezeket légyszíves segítsetek köszönöm.( esetleg suli ajánlásokat is szívesen fogadok )



2018. szept. 19. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

"Szeretnék "rendszergazda" lenni egy cégnél, vagy hasonló területen elhelyezkedni."

Ehhez az országos képzési jegyzék

5448106-os számú Informatikai rendszerüzemeltető ( [link] )

képzése is elegendő lehet - megfelelő mennyiségű gyakorlással és önálló továbbképzéssel karöltve.


A legközelebb hozzá álló egyetemi képzés a mérnökinformatikus.

2018. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Illetve ha bizonyos fajta hálózati eszközökkel, bizonyos operációs rendszerekkel, virtualizációs megoldásokkal akarsz dolgozni, vannak gyártói képzések illetve hozzá tartozó tanúsítványok. Ilyen cégek például:

* Cisco

* Mikrotik

* Juniper Networks

* Vmware

* Microsoft

* Redhat

2018. szept. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Bp-en elismertségben a BME az első, utána közvetlen az Obudai Egyetem


tőlük jóval lemaradva a GDF kínál ilyen képzést


inkább egyetem/főiskola mint OKJ, OKJ-t ha nem vesznek esetleg, mert plusz pont és tanulod az alapokat addig is.

2018. szept. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 folyt: tökéletesen megfelelhet még az idén bevezetett üzemmérnök infromatkus még erre, ami tulajdonképpen a mérnökinformatikus képzés kicsit könnyebb formában.
2018. szept. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!