Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az első cégnél, ahol programoz...

Az első cégnél, ahol programoztatok mindenféle professzionális programozó tapasztalat nélkül mi volt az első feladat, amit kaptatok? Hogy ment? Segítőkészek voltak a többiek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 4. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Unalmas már ez a kérdés is minden másnap feltéve.

A legtöbb programozó már iskolaévei alatt is fejlesztőként dolgozik valahol. Akik meg nem, azok is lesznek gyakornokok, készítenek szakdolgozatot, ami a legtöbb esetben erősen túlmutat azon a munkán, amivel első körben megbízzák őket a cégnél, ahova elhelyezkednek friss diplomásként.

2018. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak a kérdésemre nem sikerült válaszolni, semelyikre sem a három közül.
2018. nov. 4. 14:42
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Mitől leszel előrébb, ha leírom, hogy valami swf alapú rss readerbe kellett belepiszkáljak? Meg hogy nem voltak többiek, csak egy designer.
2018. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmivel sem, tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2018. nov. 4. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
12%

"Semmivel sem, tapasztalatokra vagyok kíváncsi."


Leérettségizel, abszolválod az egyetemet és már szerezheted is az autentikus tapasztalatokat, első kézből.

2018. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kérek többet a felesleges és semmitmondó válaszaidból, köszönöm - nem hiszem, hogy probléma lenne az, hogy kíváncsi vagyok MÁS emberek első tapasztalataira
2018. nov. 4. 16:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy csomó gridview a programban, minden gridview alatt vannak gombok, úgy mint Szerkesztés, Új, Törlés stb. Ezeknek a sorrendjét kellett megcserélnem. Ennyi. :D
2018. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy multinak a belső java-s (legacy) keretrendszerével kellett összelapátolni képernyőt, illetve a meglévőkön kisebb módosításokat végezni. 0 segítséggel és távmunkában. Egy élmény volt.
2018. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

1. XML generálás adatbázisban lévő adatokból egy másik szoftverhez PHP-ben.

2. Nem volt nehéz, bár nem nulla tapasztalattal csináltam.

3. Nem voltak többiek, csak Google és a főnök, aki csak azt tudta mit kell elérni, de nem tudott programozni.

2018. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hónapban egy senior fejlesztővel párprogramozva oldottam meg feladatokat (vagyis igazából a senior oldotta meg, én meg aktívan igyekeztem megérteni) emellett ha volt egy-egy lehulló "minitask" akkor azokat egyedül csináltam. ( Egy-egy elég konkrét funkciót ellátó függvény megírása, esetleg hosszabb/összetettebb függvények kivezetése kisebb egységekbe, frontendes mókolások tehát pl egy-egy form, gombok elhelyezése.) 3-4 hónap (itt járok most) kapok saját task-ot, általában átbeszéljük a mentorral, hogy ne legyen félreértés az elvárást illetően, igyekszem tudásom szerint legjobb módon megcsinálni, ha úgy gondolom kész vagyok, code review, ha király akkor megy is a kódbázisba, ha problémák vannak átbeszéljük, és javítom. Rengeteg kérdeznivalóm és hiányosságom van még mindig, de szerencsére nagyon segítőkészek. A storyk/taskok általában jól leírják, hogy mi a feladat. Amibe egyelőre még nem szólok bele az magának az architektúrának a tervezése, a logika,adatmodell kiépítése stb. Az ezekről szóló technikai vitákból rengeteget tudok tanulni, és kell is, hogy egy idő után saját véleményt tudjak alkotni, most még kicsit hülyén érezném magam, ha én próbálnám megmagyarázni a senior kollégának miért úgy csinálja, a dolgát, ahogy szerintem jó.
2018. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!