Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen tapasztalat kell egy...

Milyen tapasztalat kell egy gyakornoki álláshoz?

Figyelt kérdés

Most leszek egyetemista szeptembertől és minél hamarabb szeretnék majd egy gyakornoki pozíciót szerezni. Ahogy olvastam nagyon semilyen technológiát sem kell tudnom használni, csak a nyelvet és mondjuk tudjak implementálni egy doubly láncolt listát.


Elkezdtem a Java mellé android fejlesztést tanulni magamtól. Még nagyon kezdő projecteket csinállok, de az amit csinállok 100%ban én írom nem videók alapján.


Milyen szintű projekteket érdemes felrakni githubra, majd linkedinre és megemlíteni egy önéletrajzban, hogy nagyobb eséllyel kerüljek be egy jobb gyakornoki pozícióra.


[link]


Ez nem az enyém, de ugyan azon az online platformon tanulok mint ő és most fejleztem be ugyan ezt a mini kezdő quiz appot.


Az ilyeneket is érdemes megosztani és bele írni az önéletrajzba vagy csak már olyanokat amikben mondjuk több oldal van és egy adatbázishoz hozzá van kapcsolva?


Egy gyornoki állásnál kíváncsiak az ilyen kezdő dolgokra, hogy lássák mennyire aktív vagyok és mennyit fejlődtem? Vagy igazán csak a nagyobb bonyolultabb projektek érdeklik a munkaadókat?


Ha nem is önéletrajzba, githubra és linkedinre felrakjam?



2018. jún. 26. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell túlstresszelni, gyakornoki szinten nem várnak senkitől terjengős referenciákat, az első amit néznek, hogy menynire vagy tanulékony, fejlődőképes, illetve alapvetőbb fogalmakkal, témákkal mennyire vagy képben. Én a legelső helyre mikor mentem semmi mást nem tudtam felmutatni, mint egy egyetemi beadandófeladatomat, ami ráadásul egy szétszórt katyvasz volt kódszinten. De attól még lett melóm. :D
2018. jún. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csinálj valamit az egyetem mellett, dolgozz valamit, vagy legyen olyan hobbid amit fel tudsz mutatni (rendszergazda, honlapok, design, fényképezés stb), lehetőleg valami olyan ami összefügg a kiszemelt munkával.


Pl Ha businessben akarsz dolgozni és gyakornok akarsz lenni, nagyra értékelik ha mondjuk a haverokkal alapítottatok egy egyesületet és azzal az egyesülettel már szerveztetek valamit, akár tüntetést, akár kiállítást, bármit.

Óriási nagy előny ha már valami program szervezésében, kivitelezésében részt vettél, főleg mint főszervező

2018. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen tapasztalat nem kell, azért is gyakornoki.
2018. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!