Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem szeretném szidni a magyar...

Nem szeretném szidni a magyar oktatást, de hogy lehet hogy anno megbuktam adatbázisokból, és amikor elkezdtem dolgozni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy cégben egy pár napos gyorstalpaló tutorial alatt teljesen megértettem mindent (amit élesben is kipóbálhattam valós adatokon)??


Lehet én voltam hozzá hülye de ez a kutya macska állat és hasonló absztrakció szerintem csak jobban összezavarja az embert!


2018. nov. 30. 17:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
32%

olyanok oktatnak akik elvereznenek a valos eletben


elmaradott elegtelen tudas, csak az egojukat fejlesztik az evek alatt

2018. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%
Aki nem tudja, tanítja :D
2018. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában általános dolgokat tanítanak, amiket mindenféle adatbázissal tudsz használni. A cégnél meg gondolom megtanították azt a pár dolgot, amit konkrétan ott csinálni kell, de más cégnél már nem biztos, hogy tudod használni ezt a tudást.

Mellesleg nagyon komoly cég lehet, ha pár nap után éles adatokhoz férsz hozzá... Nálunk a fejlesztők semmilyen éles adathoz nem férhetnek hozzá, arra külön üzemeltetők vannak.

2018. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Billió sorokat tartalmazó adatbázisról volt szó. Felhívták a figyelmünket hogy mely típusú selecteket kerüljük, amivel taccsra vághatjuk.


Esetemben az iskola egyetem volt.

2018. nov. 30. 18:20
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

"Felhívták a figyelmünket hogy mely típusú selecteket kerüljük, amivel taccsra vághatjuk."


LOL, egy normális adatbázist nem tudsz taccsra vágni select-ekkel. Legrosszabb esetben is csak leterheled, de akkor meg vagy magától vagy az admin úgyis lelövi a session-t. Az insert/delete/update ami veszélyes.


Én nap mint nap hatalmas adatbázisokkal dolgozok (a cég teljes vállalatirányítási rendszere), de az éles adatbázison csak bizonyos táblákhoz és csak select jogom van. Éles adatbázison semmilyen módosítást nem tudok végezni, csak a dev rendszeren (mondjuk azt viszont szét tudnám túrni ha akarnám, de valagon is billentenének érte!

2018. nov. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Dehogynem lehet, elég ha rosszul join-olod őket össze, több millió sorrol beszélünk ami kereszteződne több másik millióval.
2018. nov. 30. 18:59
 7/30 A kérdező kommentje:
Itt olyan selectek voltak, hogy 20-40 perc volt mire lefutott..
2018. nov. 30. 19:00
 8/30 A kérdező kommentje:
De hallottam olyanról is ami másnapra lett kész. :D
2018. nov. 30. 19:00
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Látod, ha odafigyeltél volna az egyetemen, nem beszélnél ilyen hülyeségeket.
2018. nov. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
19%

"LOL, egy normális adatbázist nem tudsz taccsra vágni select-ekkel."

Dehogynem lehet, sőt, azzal lehet csak igazán úgy, hogy nehéz legyen megtalálni az okát.

Ez csak azt mutatja, hogy még sosem dolgoztatok az iparban, production rendszereken.

2018. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!