Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem szeretném szidni a magyar...

Nem szeretném szidni a magyar oktatást, de hogy lehet hogy anno megbuktam adatbázisokból, és amikor elkezdtem dolgozni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy cégben egy pár napos gyorstalpaló tutorial alatt teljesen megértettem mindent (amit élesben is kipóbálhattam valós adatokon)??


Lehet én voltam hozzá hülye de ez a kutya macska állat és hasonló absztrakció szerintem csak jobban összezavarja az embert!


2018. nov. 30. 17:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Megfordítva:

Az egyetemen végigküzdöttem magam, két szakon is. Utána a postán rám zúdították a tananyagot, tanuld meg, egy heted van. Nem sikerült, mert mielőtt még a gyakorlatban is kipróbálhattam volna, azelőtt elméletben kellett volna tudnom.

2018. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Dehogynem lehet, sőt, azzal lehet csak igazán úgy, hogy nehéz legyen"


10: A néphülyítést abba kéne hagyni.

A select fgv csak olvas, azzal kárt okozni nem lehet.

Ha mégis lehet, akkor ott eleve valami nagyon el van baxva.

2018. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

#12: Erről pofázok mindig dragonka, hogy sosem dolgoztál sose iparban, csak büfögöd a 62-ben tanult marhaságaidat.

Egy elb#szott select futhat olyan sokáig, csinálhat olyan adatbázis lockokat, amik egyrészt nagyon belassíthatnak más lekérdezéseket (olyanokat is, amiknek kritikus, hogy gyorsan lefussanak, mert mondjuk egy komplett rendszer áll meg miatta ha másodperceket kell várni egy eredményre) vagy akár timeoutolhatnak más beíró vagy modósító eljárásokat, amik miatt már meg is van az adatvesztés.

Csak ahhoz, hogy ilyet láss nem elég a "írjuk ki micimackó azon barátait, akik nem a százholdas pagonyban laknak" szintű lekérdezeseket írni, hanem olyan adatbázisokkal kell dolgozni, amikben sok millió rekord, sok tíz tábla és folyamatos terhelés van.

2018. dec. 1. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

en dragonkat pont ilyen egyetemi tanarnak kepzelem


isteniti az egyetemet, szivatja a diakokat, a vilag meg vagy 30 eve elment mellette... :)))

2018. dec. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

"akár timeoutolhatnak más beíró vagy modósító eljárásokat, amik miatt már meg is van az adatvesztés."


Nálunk valaki olyan programot csinálna, ami timeout esetén adatvesztést szenved, másnap már nem kellene bejönnie dolgozni.

2018. dec. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
5%

"Nálunk valaki olyan programot csinálna, ami timeout esetén adatvesztést szenved, másnap már nem kellene bejönnie dolgozni."

Lehet ilyen demagóg baromságokat magas lóról, nagypofával bebüffenteni név nélkül egy fórumba, csak a való világ nem így működik.

2018. dec. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
80%

#13: "Erről pofázok mindig"


Pofázol te sok mindenről, pedig jobban tennéd, ha csendben maradnál, pláne egy olyan területen, amihez sok közöd nincs.


Akinek olyan fogalmak, mint aszinkronitás, párhuzamosság, skálázhatóság, stb. ismeretlenek, az inkább maradjon csendben.

Az x millió rekordról való szövegelésed még nevetségesebbé tesz. Egy Amazon, egy Mouser, egy eBay esetén mit gondolsz hány rekord létezik? Hányan írják egyidőben az adatbázist? Hány select fut ezen rendszereken párhuzamosan, ugyanabban az időpillanatban?


"vagy akár timeoutolhatnak más beíró vagy modósító eljárásokat, amik miatt már meg is van az adatvesztés."


Ajjajjaj...


Eszed semmi, arcod meg három négyzetkilométer.

2018. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
80%

Ja, az lemaradt, hogy SELECT esetén NINCS lock.

De hát, írtál már te ennél nagyobb marhaságot is.

2018. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 moozygoo ***** válasza:

Nem tanultál, megbuktál.

Cégnél már valószínűleg motiváltabb voltál és jobban megragadtak a dolgok, bár ez ilyen boldog tudatlanság lehet, amit az egyik kommentelő már írt hogy csak az adott cégnél tudnád értékesíteni a tudásod.

Ez a kérdés se értem hogy került ide, mikor csak egy dühöngő ember hőzöngése, konkrétan ez nem egy kérdés.

Sőt ha már dühöngés, meg is lehetne fordítani, hogy a p*csaba tudtál megbukni az iskolában, még egy nyomorult kettest se tudtál összehozni ha egy csilivi menő cégnél meg pár nap után MINDENT megértettél és élesben használhatsz ? :D :D

2018. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

"Billió sorokat tartalmazó adatbázisról volt szó. Felhívták a figyelmünket hogy mely típusú selecteket kerüljük, amivel taccsra vághatjuk."


Azért az elég meredek hogy egy kezdő programozót a production adatbázison tanítanak be. :D

2018. dec. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!