Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha programozó szeretnék...

Ha programozó szeretnék lenni, akkor melyik egyetemre menjek? (mintatervek linkelve)

Figyelt kérdés

Jelenleg az Óbudai Egyetem gazdaságinformatika szakára járok, de át szeretnék jelentkezni az üzemmérnök informatikus szakra vagy az SZTE-re vagy a Gamf-ra.


SZTE-s tanterv:

[link]


Úgy látom ez a szak csak programozókat képez, és a programozáson belül lehet szakosodni backendre, frontendre, meg "internet of things-re". De ez sokkal de sokkal nehezebbnek tűnik, mint a Gamf.


Gamf tanterv:

[link]


Itt csak simán szoftverfejlesztésre lehet szakosodni (azon belül nem). Viszont úgy gondolom, ezt könyebb elvégezni, mint az SZTE-t és sokan írjátok itt a gyakorin is, hogy amúgy se egyetemen tanítanak meg programozni.


Szóval melyiket válasszam? Itt az Óbudain nem szeretnék maradni több okból sem, amiket most nem részleteznék.



2018. dec. 1. 22:29
1 2
 11/17 anonim válasza:

Én az ELTEN-n tanultam Prog.Mat-on ezer éve. A matekra gyakorlatilag soha nem volt szükségem. Esetleg szórás.

A legbonyolultabb mat. feladatom gráfban a hurkok keresése. Ill. gráf bejárása. Amit programozásból tanítottak. Cobol ... szintén soha semmit nem használtam. Mellette szívattak mint a torkosborzot. Pl. fordítóprogramok. Ami igazán érdekelt volna. Az egyetlen gond az volt, hogy a profnak lövése nem volt hozzá viszont szívatásból nagyon penge volt.

Lehet azóta változott és most PL: Javat tanítanak, ami lehet piacképes. Nem tudom.

2018. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a GAMF-os Bprof képzést választanám, mellette pedig online kurzusokat nyomatnék.
2018. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Jelenleg a GAMF-on vagyok 5. féléves mérnök informatikus hallgató.


"ezt könyebb elvégezni" - Igen, akik idejönnek, azok közül elég sokan kiesnek olyanok, akik ezt mondják. "Nekem azt mondták a GAMF könnyű, csak legyen meg a papír ez a cél". Aha. Mert itt nem kell tanulni? Itt csak a szádba repül a sült galamb? Ló**t. Ugyanúgy oda kell ülni és tanulni, mint bármilyen más egyetemen. Egyedül talán azért lehet, hogy "lenézik" a már egyetemet, mert nem annyira híres. Kevesebb a versenylehetőség, kevesebb az ösztöndíjlehetőség, stb. De ez nem azt jelenti, hogy itt nem kell tanulni, és véleményem szerint bármelyik vidéki egyetemmel vetekszik annak a tudása, aki ide jött.


Véleményem szerint, mindegy hol végzed el az egyetemet, az egyetem ugyanis csak az alapokat adja át. Az viszont nem igaz, hogy "amúgy se egyetemen tanítanak meg programozni". Megkapod a programozás alapjait, lesz egy gondolkodásmódod, amivel nem csak vakarod a fejed, ha oda kerülsz a melóhelyen egy probléma elé. De neked otthon regeteget hozzá kell tenned a gyakorlat terén. Ez így van rendjén. Az informatika (és még sok más ág) ilyen. Egész életeben tanulhatod. Mindig lesz új dolog, mindig lesz olyan, amit még nem tudsz. Természetesen nem kell mindent tudnod, csak ki kell választanod egy konkrét ágat és abban elmélyedni.


Egyedül még azt nem értem, hogy miért nem egy 7 féléves alapképzésre mennél tovább? Én ugyan nemsokára befejezem az alapképzést, de ezek után tovább szeretnék menni egy mesterképzésre is. Jelenleg is duális hallgató vagyok, ez pedig sokat ad hozzá a diplomádhoz. És szeretnék mesterképzésen is ilyen képzési formában tovább tanulni. A duális képzés ugyanis már elég sokat megad abból az otthoni gyakorlásból, ami kell.

2018. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#13: Ne próbáld nekem bemesélni, hogy nem könnyebb elvégezni mint az Óbudait, ahova járok vagy az SZTE-t.. Ég és föld a nehézsége. Nem mondtam, hogy nem kell tanulni, sőt azért megyek oda, hogy tanuljak, de a gamf nem tartozik az ország legerősebb/legszínvonalasabb informatikusképzései közé. Néhány éve még Kecskeméti Fősikola volt, aztán minden főiskolát kötelezően átnevezett a kormány egyetemre, holott a képzés ugynúgy főiskolai szintű volt, nem pedig egyetemi szintű. Sima Bsc-s képzésre azért nem megyek, mert elegem van a feleslegesen sok matekból, és elméleti szarokból. BProf ugyanolyan alapképzéses diplomát ad, mint ami neked lesz mérnökinfóból. Még Msc-re is tudnék menni, ha akarnék (megfelelő különbözeti tárgyak elvégzésével), de nem is akarok és nem is fogok, mert az egyetemi programozástanítás az sajnos egy külön világ, mint amit a cégek elvárnak. Itt az Óbudain a prog.előadáson úgy kezdte a tanár, hogy amit egyetemen megtanulunk, az semmire sem elég. Az erős alapokat megadják, amire otthon önállóan tudunk építkezni, mert aki csak az egyetemen kapott tudással próbál elhelyezkedni, az igencsak pofára fog esni. És be is bizonyosodott a félév során. Például olyan tömbrendezéseket, meg algoritmusokat kellett a ZH-ra bemagolni, ami már implementálva van kb mindegyik IDE-ben, szóval teljesen useless az egész prog oktatás egyetemen.
2018. dec. 7. 13:08
 15/17 anonim ***** válasza:
2018. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

"szóval teljesen useless az egész prog oktatás egyetemen."


Ennek eldöntéséhez te még nagyon-nagyon picike vagy.

De elárulom, hogy ne őrlődj még három évig kétségek között: nincs igazad.

2018. dec. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
nem useless CSAK NEM optimális
2019. jan. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!