Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android App fejlesztő középisk...

Android App fejlesztő középiskolai 3-as matekkal?

Figyelt kérdés
Helló, lehet belőlem jó Android App fejlesztő úgy, hogy középsikolában 3-as vagyok matekból? Egyébként Java nyelvet tanulok.

#matematika #Java #android app fejlesztő
2018. dec. 26. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2018. dec. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Közel sem kell annyi matek a programozáshoz, mint azt sokan hiszik, vagy mint amennyit az egyetemen tanítanak általában, ezek szerint feleslegesen. (Ezt egy tanár mondta nálunk az egyetemen, aki programozást és matekot is tanít.)
2018. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

"ezek szerint feleslegesen"


Feleslegesen? :o)

2018. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

#3 Arra értettem, hogy olyan szinten és olyan mértékben mint ahogyan a magyar egyetemeken lenyomják a torkodon, azoknak olyan sok hasznát úgysem veszed a jövőben.

De ez teljesen jellemző a magyar oktatásra, minden tárgynál, hogy pont nem azt tanítják amire szükség lenne, és azt is túltolják.

2018. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És egy középiskolai 3-as matekkal gondolom nem lenne esélyem elvégezni az egyetemet?
2018. dec. 26. 12:25
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
De, lenne esélyed, csak rá kéne erősíteni a matekra.
2018. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ miért csak 3-as a matekod.


- Lusta vagy és sem órán nem figyelsz, sem otthon nem foglalkozol vele.. Akkor kezded el és menj egyetemre.

- meghaladják a képességeidet azok a mechanikusan megoldható, egy kaptafára menő és középiskolában orvérzésig gyakoroltatott primitív alap feladatok... Akkor jobb, ha a programozásnak még a gondolatát és elfelejted.

2018. dec. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legtöbb matematikai feladat valamiféle logika alapján működik.

Ahhoz, hogy programozz nem kell matek.

Ahhoz, hogy jó programozó legyél több mint valószínű matekból is jónak kellett lenned valamikor hiszen minőségi, jól karbantartható, valamiféle business logic megvalósításához szükség lesz a logikus gondolkodásra/problémamegoldó képességeidre ez elkerülhetetlen ezeknek bizony a matematika(diszkrét matek) adatstruktúrák és algoritmusok bizony a melegágya :)

2018. dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7-es


Hát, igazából otthon még témazáróra se nézem át a matek feladatokat, meg házit se csinálok soha. Lehet ezért csak 3-as.

2018. dec. 26. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2-es volt a matekom középiskolában, utána fősulin az 5-10 osztályzórendszerben pedig 6-os. Borzalmasan lusta voltam, pedig visszatekintve tényleg nagyon az alapokat vettünk, olyan dolgokat, amiket ma is használok, csak akkortájt más formában tárták elénk. Számolásban egyébként mindig is rossz voltam, gyorsan belezavarodtam a részletekbe. Néha a melóban is megmutatkozik ez, de hálistennek azóta már sikerült fejlődnöm. :D Egyébként Android fejlesztő vagyok, Javaban dolgozom, úgy 3 éve csinálom ezt a munkahelyemen, 2 komolyabb projektet vezetek.
2018. dec. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!