Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozó állás középiskoláso...

Programozó állás középiskolásoknak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy a következő feltételekkel egyáltalán van-e értelme, lehet-e gondolkozni abban hogy junior programozóként dolgozzak?


-Középiskolába járok

-Csak hétvégente tudnék dolgozni, vagy ha megoldható hogy otthon-ról dolgozzak/iskolából akkor hétköznapokon is, tudnék egy 3-4órát, illetve nyilván szünetekben menne simán a 8-10óra.

-Nincs érettségim se ugye....(Bár előre hozott info érettségit azt letudnám tenni)

-Nulla munkatapasztalatom van bármilyen téren


Amit viszont nyujtani tudnék:


-Értelem szerűen Visual Studio és VS Code átfogó ismerete

-Felső fokú angol nyelvvizsga

-C# teljes körű ismerete, OOP megfelelő használata

-WPF, WinForm mélyebb ismerete

-ASP.NET, Xamarin Forms alapjainak az ismerete/részleges ismerete

-Entity Framework mélyebb ismerete

-SQL középszintű ismerete

-Unit testing ismerete, használata

-Tiszta, átlátható, könnyen olvasható c# kód írásának a képessége



Alapjáraton még nem "rendelkezek" mind ezzel a tudással, de már pár éve programozok c#-ban és mivel nagyon érdekel a dolog azt gondolom hogy 1-2éven belül, kemény tanulással feltudnám magam tornászni a fentiekben leírt szintre.


Igazából az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges-e munkát vállalni, körübelül a fent leírt tudással, középiskolásként?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 1. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, sokszor még diplomásokat is elzavarunk az interjúk után, annyira fogalmuk sincs semmiről, nemhogy egy középiskolás gyereket, aki azt hiszi, hogy rendelkezik "teljes körű C# ismeretekkel". A lelkesedésed viszont érdemre méltó, fontos, hogy ne hagyj fel az önfejlesztéssel, azonban még adj időt ennek az egésznek. Akkor leszel majd jó junior programozó, ha belátod, hogy szinte semmit sem tudsz, azonban nagyon motivált vagy, és rendelkezel stabil alapokkal, amivel nem hátráltatod túlságosan a csapatot.
2019. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabadúszóként senkit nem érdekel hogy milyen végzettséged van, vagy hogy hány éves vagy, de ahogy az első írta ettől a szinttől egészen biztosan nagyon messze vagy. 6 éve programozok C# ban, előtte 3 évet pythonoztam, és utoljára szó szerint tegnap tanultam valami újat. Ismerősömnek 7 év előnye van, és ő is mindig tanul valamit - főleg hogy a nyelv is folyamatosan fejlődik. Nem a kedved akarom elvenni félre ne érts, de egészen biztosan nincs meg a rutinod ahhoz hogy piacképes legyen amit egyelőre nyújtani tudsz. Fiverr, freelancer és hasonló helyeken nézelődj(esetleg csinálhatsz ezt-azt unity\unreal asset store ba), reálisabbnak tűnik nekem ez mint a "hétvégén valamit elszüttyögök".
2019. febr. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínűtlen. Amit itt felsoroltál annak felével sem rendelkezik a legtöbb végzős egyetemista. Ez már nem is junior szint, hanem eggyel felette.


Egyébként egy jó tanács: Amikor felsorolod az ismereteidet a leendő munkáltatódnak vagy önéletrajzot írsz, akkor ne írd bele, hogy miből milyen szinten vagy a saját véleményed szerint. Majd más felméri a te szintedet. Egyrészt ez ugye nagyon relatív, másrészt felnőtt embernél is arcoskodásnak tűnik, amikor ilyenekkel jön, hogy mély, átfogó meg teljeskörű ismeret, de egy szó szerint gyerek esetén tényleg vicc az egész.

Ez alól a nyelvvizsga kivétel, mert arról van papírod és már más mérte fel a szintedet.

2019. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A teljes körű ismerettel meg az átfogó ismerettel túloztam ez tény. Én csak onnan tudom megítélni a tudásomat, amiket a kurzusok, könyvek mondanak. Pl: Advanced c#, entity framework in depth, pro c#.. stb.. stb...

-Akkor itt lenne is egy kérdésem, hogy van YouTube-on egy IamTimCorey nevezetű ember, aki programozó "hivatalosan" is, és tök jó tutoriálokat csinál, és mondjuk van egy olyan sorozata hogy Create an app from start to finish, és ott többször is elmondja hogy ez ilyen "Real World" dolog.. Nyilván a programot nem készítette fel publikálásra stb. de gondolom maga a dolog alapja a való világban is így megy?


Igazából amire legelső sorban irányult a kérdésem, hogy akkor tök mindegy hogy hány éves vagyok, meg hogy nincs érettségim, ha tudnám az "anyagot", szóval piacképes munkát tudnék nyújtani, akkor tudnék dolgozni, nem zavarnának el azért mert nincs magyarnyelvtanból érettségim? Mert abból amiket hallok hogy ilyen olyan nagy hiány van, akkor ennek működni-e kéne, meg sok helyről hallom hogy oké hogy előnyt jelent a diploma meg ilyenek (nyilván az érettégi azért egy alap dolog ma már), de ha eltudod végezni a munkát, akkor fel is vesznek?


Tényleg nem sajátmagam túlbecsüléséből írom ezeket, nekem is égett a pofám amikor írtam hogy miket "tudok", de igazából arra voltam kíváncsi hogy ha tudnám, akkor működne-e a dolog.

2019. febr. 1. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Remekül tudsz hazudni a készségeidet illetően, kár, hogy a helyesírásod rendesen rákontráz a dumádra.


A magyar nyelvtant azért próbáld meg kevéske szabadidődben erőltetni, mert így max. a mekiben fogsz húspogácsákat sütni az osztálytársaidnak, némi apróért.

2019. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
?? :D Előbb írtam le hogy túloztam, (meg hogy amiket leírtam nagy részét nem tudom, és csak kíváncsiságból írtam ki a kérdést) vagy azt sem hiszed el hogy nem akadtam fent az if statement-en, vagy nem is értem igazából mi az amit egyszerűen maga a tény hogy középiskolába járok, behatárol hogy mit tudhatok és mit nem. Szeretem az ilyen embereket akik fennakadnak mindenen, miközben 50x elmagyaráztam már mindent és azzal fenyegetnek hogy húspogácsát fogok sütni, mert vétettem egy helyesírási hibát:)
2019. febr. 1. 23:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyre kevésbé érdekel a papír senkit a piacon, bár van pár hely, ahova még mindíg az a belépő. Viszont a tudásod letesztelik, mégha át is mész az állásinterjón valahogy, akkor is van egy próbáidőszak, ha nem vagy elég jó akkor byby. Szóval lehet túlozgatni, csak semmire nem mész a hazugságokkal, mert záros határidőn belül kiderül az igazság. Bár igazából én már a leírásod olvasva is röhögtem, mert olyan szinten irreális, hogy rögtön le vágja bárki mi a szitu.
2019. febr. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szívesen megnézném a munkáidat. Dobj privátba egy git repo elérést és ha jó vagy, bedolgozhatsz nekem, annyit amennyit tudsz/kedved van.
2019. febr. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Dobj privátba egy git repo elérést"


LOL

Essen már le neked is, hogy az emberke még életében nem írt 200 soros progiknál komolyabb dolgot.

2019. febr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!