Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aggódnom kéne, vagy ez termész...

Aggódnom kéne, vagy ez természetes? (munkahely)

Figyelt kérdés

3 hónapja dolgozok egy nagy cégnél, ahol elég professzionális a fejlesztés. A kódnak mindig tökéletesnek kell lennie, stb. Az elmondásuk alapján meg vannak elégedve a munkámmal, de review során, folyamatosan jönnek elő dolgok, hogy mit javítsak. Sokszor úgy érzem, hogy csak a más gondolkodás mód miatt "kötnek" bele a munkámba, néha viszont elnézek dolgokat, amiket nem látok előre, mert tapasztalatan vagyok még. Ez az első munkahelyem. Félek, hogy megelégelik, hogy mindig javítanom kell valamit, és elküldenek majd. Megesett ez már valakivel? Milyen jelekre kéne figyelnem? Vagy a review során mindig előjönnek ilyenek?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. febr. 2. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez már csak ilyen. Nem létezik olyan programozó, aki elsőre tökéletes és bugmentes kódot ír. A projekt szerves része a tesztelés, ha az nincs meg, akkor az nagy hiba. De ha a hibáid is kijavítod, akkor nem lesz olyan, hogy emiatt elküldenek. :) Majd belejössz és kevesebb hibát hagysz a kódban, vagy jobban megérted a követelményeket, amikor már ismered a kollégákat, mindenki így kezdte ne aggódj. :)
2019. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Vagy a review során mindig előjönnek ilyenek?"


Persze!

Senki nem kódol minden nap ugyanolyan hatékonysággal.

Nálam akad, hogy másnap megveregetem a saját vállamat az előző napi kódomat visszaolvasva és akad amikor szégyellem magam.

2019. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A review célja a fejlődés segítése, nem a seggnyalás. Abból semmit nem tanulnál.
2019. febr. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de azt kérdezted már a vezetődtől, hogy mit reagálj arra, hogy csak azért kötnek bele, mert te más logika szerint csinálod?


Hasonlót átéltem én is és úgy a 3. esetnél már rohadtul idegesít, hogy valaki mindig "jobban tudja". Tök el tudom fogadni, hogy ha valamire van egy egyszerűbb és hatékonyabb megoldás, de azt viszont egy idő után rosszul tolerálom ha minden 2. sornál elmondják, hogy ezt így is lehet, hogy... Kicsit lesarkítva, de nagy mennyiségben az nekem nem építő jellegű kritika, hanem már inkább okoskodás, mert nem a másik szájíze szerint van a kód.

Szerencsére én még csak tanulom ezt, így van időm a hozzáállásomon alakítani és ez a kérdéskör pl. még így nem igazán tiszta.

2019. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a code review egyszerre hasznos és fontos. A volt munkahelyemen nem volt ilyen. Voltak jó programozóink és volt rengeteg kezdő, illetve medior. Senki kódjának a minősége nem lett átnézve, senkire nem lett rászólva, ha hanyag kódot rakott fel a repóba. A kezdők ugyan látszólag jól megírtak egy-egy modult, az adott problémát megoldotta a kódjuk, viszont egyikük sem gondolt, kezdők lévén a jövőtállóságra és újrafelhasználhatóságra. Így aztán rendszeresen abba a problémába futottunk, hogy ahogy nőtt a projekt és ahogy egyre komplexebb funkciókat kellett hozzáadni, a kezdők által írt modulok rendre elvéreztek, mivel nem bizonyultak eléggé flexibilisnek. Ezeket általában át kellett írni. Ha egy modul sok más helyen volt használva, akkor nehezebb volt átírni, mert általában a hívás is változott, mivel sokszor arra sem gondoltak, hogy hány különböző helyen lesznek ezek használva, és hányféle interfészt kell nekik biztosítani, valamint egy adott interfészt hogy lehet legjobban definiálni. Paraméterhegyek voltak mindig :D Ezért fontos a code reivew. Én nagyon örültem volna, ha anno az én kezdő kódomat valaki átrágja, és elmondja, mit csináltam helytelenül, mert én is belekeveredtem az előzőleg leírt hibába. :D Volt egy tök egyszerű projektem, ami valami borzalmasra duzzadt az ismétlődések miatt. Kellett egy egész év, mire megtanultam tiszta, átgondolt és logikus programot írni, ami mások számára is érthető, bővíthető és jövőtálló. Szerencsémre épp át kellett mennem Java-ra, ahol ezek a felsoroltak elengedhetetlenek startból, szóval nekem ez tökéletesen jött ki. Azóta az ott kondenzált tudást akámilyen más nyelvre tudom alkalmazni.
2019. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!