Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Letöltött text fájlból adatoka...

Letöltött text fájlból adatokat bekér, adatokkal főprogram lefut, majd HTML text fájl generálása után adott e-mail címre fájl-csomagot elküld. Ezt mely programnyelvben érdemes megírni? (Egyszerű levelezős kaland-játék)

Figyelt kérdés

Fontos lenne, hogy a nyelv könnyen elsajátítható legyen, mint tizenöt éve a Turbo Pascal 7.0!


Van(nak) ilyen "egyszerű" programnyelv(ek)?


Az sem lenne utolsó szempont, ha a programnyelv segítségével a (már saját) program által generált HTML fájlhoz saját kezűleg készített képeket (rajzokat) is tudna mellékelni (hogy ne kelljen folyton manuálisan a fájl-csomaghoz copy-paste-elni a firdulónként életerő képeket).



2019. febr. 11. 15:45
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem pusztítok senkit sem, de ez (automatikus e-mail küldés) elég bonyolultnak tűnik, hogy DOS-os TP-ben meg lehessen csinálni. Természetesen örülnék, ha tévednék!


Free Pascal-hoz vannak tutorialok, hogy hogyan lehet ezt megcsinálni?

2019. febr. 12. 13:21
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Milyen DOS-os? Miről beszélsz te?

Annyi közöd van neked a pascalhoz mint tehénnek az űrkutatáshoz.


De egyébként igen, egy DOS alá, TP-ben fejlesztett programmal is lehet emailt küldeni, hálózatos alkalmazást írni.


Neked nem sok közöd van a programfejlesztéshez, ez az egy biztos.

2019. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Oldd meg Python-nal e feladatot, szerintem sok tutorial van neten, hogy pár sorból összedobd a programot.
2019. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

41%-os idegsukkos: neked még is mi a franc bajod van?! Kérdeztem valamit ráadásul kulturáltan, szépen, te meg nekem rontasz alaptalanul! Töltsd ki a felgyülemlett dühödet másokon, engem meg, aki nem érdemli hagyjál békén. Érthető voltam?!!!


Azt pedig végképp senki nem mondta, hogy én programfejlesztő lennék! Ezzel a beszélgetést befejeztem!


Utolsó: neked köszönöm.

2019. febr. 12. 20:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Text file feldolgozásra legalkalmasabb nyelvek:

Perl, Python, Ruby


Egyszerűek. Sokkal egyszerűbbek, mint a pacal.

Ezek közül a Perl bár nagyon hatékony, sokan idejét múltjának tekintik és egyre kevesebb helyen lehet vele állást találni.


Python körül hatalmas a hype, pedig sem performance, sem nyelvi szempontból nem több, mint a társai, de több rá a Google keresés (még a print függvényre is keresnek, mert azt sem tudják fejből megjegyezni... kb ennyit jelent ez a statisztika). De sok lovetta van a python programozás mögött.


Ruby meg egy félvér. Olyan, mint a cigány, aki dolgozni akar. Láttad már fantasy filmekben, de valóságban mindig átver és a végeredmény hatalmas balhé és sok ordibálás és gyenge minőség, drágán.

2019. febr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!