Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik nyelvvel érdemes...

Melyik nyelvvel érdemes kezdeni, ha valaki még soha nem programozott?

Figyelt kérdés
2019. febr. 14. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#6 Tehát belátod, hogy te is a Pascallal kezdtél :D

Amúgy lepontozni nem szoktam (kivéve ezt a hozzászólásod, mert a bunkóskodást nem csípem)

2019. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Összegezve a dolgokat, akkor Pascal éri meg a legjobban, hogy megtanuljam a programozás mechanikáját, utána jöhet a többi?
2019. febr. 18. 19:10
 13/16 bantu1 válasza:
Én a Javascriptet javaslom, párhuzamosan HTML/CSS-sel. Könnyű velük gyors és látványos eredményt elérni, ami megteremti az alapot és - legfőképpen - a motivációt a további fejlődésre. A Javascript már professzionális szinten is megállja a helyét, a fejlődési lehetőségek pedig gyakorlatilag végtelenek.
2019. febr. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Én a Javascriptet javaslom, párhuzamosan HTML/CSS-sel."


Ez mindjárt három. Elég szépen rákontráz arra, hogy könnyű lenne egy kezdő számára hamar, látványos eredményt elérni velük.

2019. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

0. Angol nyelv és szövegértés.


0,5. Excel makró visual basicben. Látványos, és automatikisan rögzíti neked a kódot a makró rögzítés után. Igy erted melyik kod reszlet mit csinal.


0,75. Sql egy lekérdező nyelv, de így egy pici szintaktikai, programozási gondolkodas is fejlődik, miközben látod is mi az eredmény, erre ráépíteni a pl/sql részt már nem akkora meló, de ellenben akkora problémákat se tudsz okozni, mint pl C ben egy rossz pointerrel vagy rossz memóriacímzéssel.


0,9. A HTML kicsit kakukk tojás, de relative kódblokk másolással működtethető, ellenben látványos. Megértéshez remek.


1. Pythonban nincs sok tapasztalatom, de egy kezdőnek szerintem agyvérzést okozhat, ha egy szóköz tagolás miatt nem fut a kód. Esetleg...


2. Java, nevezzük advance pytonnak, csak nincs annyi előre megírt csomag.


3. C++ majd C mert ezek mindenre jók.


Javascriptet semmiképp nem ajanlanam kezdonek.

Pascalt mar nem hasznalnak, a gondolkodasmetodika miatt ugyan jo lehet, de piaci szempontbol idopocsekolas.


És mérhetetlen sok gooogle keresgélés....

2019. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
0%
Sztem a kinaival v a franciaval erdemes kezdeni ha kezdo vagu.
2019. febr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!