Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Indítsunk egy vitát! Mi...

Gyakori_kerdezo kérdése:

Indítsunk egy vitát! Mi szerinted a legjobb programozási nyelv és miért?

Figyelt kérdés
Írjatok kérlek min. 3 érvet.

2019. márc. 8. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

GW BASIC forever!!


Gyors, praktikus, olcsó!

2019. márc. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Milyen célból? Mert nem véletlenül alakult ki ennyi programnyelv, mert mindegyik másban "jó". Ha létezne "legjobb" akkor nem létezne több programnyelv. Ha megnézed a számítástechnika történelmét akkor látszik, hogy hogyan alakultak ki a programnyelvek. Ma is sokszor van, hogy egy-egy célra az egyik vagy a másik nyelvet használjuk. Pl. én gyakran fejlesztek beágyazott rendszereket és sok esetben nekem a legjobb egy assembly nyelv, ritkábban C. És azért jó mert nagyon tömör és optimális programot lehet írni (pl. egy PIC mikrokontrollere hiába van C fordító, sok esetben jobban tudok optimalizálni assemblyben mint a fordító akárhogy paraméterezve az optimalizálóját). Gyakorlatilag erre más programnyelv nem is létezik, választhatok a C és az assembly között. A C kényelmesebb, de kevésbé gyors a program. Assembly nem olyan kényelmes, több munka megírni az eredmény általában gyorsabb program. Így nekem most az assembly a "legjobb" nyelv mert abban nagyon kézben tudom tartani, hogy mit csináljon a processzor. Nyilván ha a feladat megírni pl. az ügyfélkapu rendszerét nem jutna senkinek eszébe assemblyben neki esni.

Sok feladatra alkalmas a C és klónjai. Amikor én kezdő voltam és még egyetemre jártam, volt olyan feladat amit csak Fortranban tudtunk megírni, mert akkor az volt az egyetlen nyelv ahol elérhető volt komplex matekhoz könyvtár (pl. komplex együtthatós lineáris egyenletrendszer megoldásához). Nem volt más ami elérhető lett volna erre a célra. Legjobb nyelv a Fortran? Nem állítanám, sok "stupid" dolga van, az adott feladatra az volt a "legjobb" mert más nem volt (elérhető).

Ugyanígy kellett programozzak Autocad-et ott sem volt sok választási lehetőség, mert abban egy lisp variáns volt csak elérhető. Eszed-nem eszed nincs más. Hiába mondtam, hogy ezt a feladatot akár C-ben akár Pascal-ban egyszerűbb lenne megírni, választhattál a lisp és a lisp között. Nyilván úgy döntöttél, hogy lisp-ben oldod meg a feladatot. És nagyon sok esetben ma sincs lehetőséged választani. Ha windos .net környezetben kell programozzál akkor szinte nincs más mint a C# hiába mondom azt, hogy nem az a legjobb nyelv. Vagy abban programozol vagy semmiben (nyilván itt van választék de a többi még rosszabb).

Ma a világ a Unix és a Unix klónok elterjedése miatt a C és C leánykái irányába hat (kb. 30-35-40 éve tart ez a folyamat, de igazán az utolsó 15-20 évben gyorsult fel, a unix térhodításával /a windows rendszerek belül sok mindenben követik a unix "gyakorlatát", így ennél sem véletlen a C és leánykáinak használata).

2019. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Erre nincs egyértelmű konkrét válasz, mert feladat-/egyén-/helyzet-függő a dolog.


Például vegyünk egy átlagos 12 év alatti gyereket - az nem biztos (nem elképzelhetetlen, de nem gyakori), hogy fog rajongani az Assembly-ért (C++-ért, C#-ért), de a Logo-val, Scratch-el, Lego Mindstorms-al már jobban elboldogul.


Vagy ott van a C-nyel: beágyazott rendszerekhez kiváló, de a webes nyelvek körében - bár létezik C-alapú keretrendszer (Klone, Kore,...) - inkább a PHP, a Python (Django keretrendszer), a nodeJS (Express keretrendszer) az elterjedt.

2019. márc. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Woahh!!

2019. márc. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
"Ameddig nem próbáltad ki az összest, ne itélkezz!"
2019. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy nagyon olyan téma, amiről nem érdemes vitázni, ugyanis az max feszültséget szül, de garantáltan nem lesz vita győztes.

Inkább úgy érdemes megközelíteni, hogy kinek mi a kedvenc nyelve és milyen olyan dolgokat tud az a nyelv, amit a többi nem. Így inkább van esély, hogy valaki kedvet kap egy új nyelvet kipróbálni.


Nekem egyébként ez a C#, ebben dolgozom évek óta. Nagyon dinamikusan fejlődik és pokoli jó új feature-ök kerülnek be, amikkel nagyon röviden, de mégis könnyen olvashatóan fejezhetőek ki a gyakran előforduló minták.

Valamint, mert a .Net elindult platform független irányba, egyre több dologra használható.

Iszonyú jól dokumentált és nagyon profi támogatás és fejlesztés van mögötte.

2019. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, hogy mire!


Embedded programozás, ahol fontos a gyorsaság, pl ezeres nagyságrendben akarsz processzorokat párhuzamosan kezelni, és terrafloppos adatfeldolgozással foglalkozol C, C++ egy kis ASM rásegítéssel. HW közeli feladatokhoz (bit forgácsoláshoz) ezek örökre toppon lesznek és optimalizálható a termék.

Webes cuccokra: nodeJS, cgi (python, perl) ezek mind hatékonyabbak, mint a php, mind teljesítményben, mind kód karbantartásban.

Andoridos alklamazás fejlesztésre Java, javascript

Win alkalmazás fejlesztésre C#

Ha gyorsan akarsz szöveges adatot feldolgozni, még mindig perl és python. Erre találták ki ezeket. Pl Unit tesztek, vagy adatbázis műveletek, functional tesztek, stb.

Ha kattingatós teszteket akarsz gyártani, akkor AutoIt. Hatékony, gyors, könnyű kódot írni benne.

Matematikai feladatokat akarsz megoldani, matlab, haskell, egyéb funkcionális nyelvek, de akár python

CI környezetet akarsz létrehozni, akkor akár bash, python, perl, ruby, bármilyen értelmes script nyelv, java, Groovy


Minden programozási nyelv mársra jó. Nincs legjobb programozási nyelv.

2019. márc. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Indok, miért is pontoztál le?
2019. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8: szerintem ugyanaztért amiért a 2-es válasz is le lett pontozva. Sokan a "nem hasznos"-t úgy értik "disslike". Nehéz elhinni, hogy vannak más szempontok is. Indoklást meg ne várj, mert az itt nem szokás.
2019. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na igen, az értelem nem feltétlen a pontozásban van. Csak számítottam másik nézőpontra,ha már valakinek egyik válasz sem volt hasznos.
2019. márc. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!