Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Info emelt érettségi legjobb...

Info emelt érettségi legjobb nyelv?

Figyelt kérdés
Idén szintemelőzök infóból. Pascalt tanítanak nálunk de fél év alatt semmi sem ragadt rám. C vel és C++al foglalkoztam a hétvégén az alapokat átvettem nagyjából és írtam pár nagyon alap programot (hatványozás, faktoriális, n sorú háromszög,..) viszont olvastam a pythonról is. Melyiket érdemes megtanulnom amivel könnyen és gyorsan meglehet csinálni az érettségi feladatokat?

2019. febr. 3. 16:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Az elvárás annyira sekélyes, hogy a nyelvnek nincs semmi jelentősége. Akár BASIC is lehetne.
2019. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Amibe belenéztem az alap programok után neki sem tudok állni az érettségi feladatoknak se c ben se c++ ban. Aki már tanult programozni és akár csinálja is nyilván semmk az érettségi feladat de ezzel nem segítesz egy olyannak aki sose tanulta.
2019. febr. 3. 16:46
 3/24 anonim ***** válasza:
63%

A te kérdésed a nyelvre irányult. Erre válaszoltam én.

Ha azt kérdezed, hogy számodra mi a megfelelőbb, akkor én a pascalt javasolnám, mert ez a legkönnyebben tanulható abból a hármasból, amiket soroltál.

Tekintve, hogy a pythonról eddig csak olvastál, abba most már semmiképp ne állj bele.

2019. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
53%
Ha fel ev alatt nem ragadt rad semmi, az nem a nyelv hibaja, maradj a pascalnal
2019. febr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%
Python az erősen ajálott nyelv, gyorsan tanulható, könnyen kezelhető. A C++ semmiféle előnnyel nem szolgál, a C meg a lehető legrosszabb választás.
2019. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi, többiek: nem véletlenül nem ragadt rám, a pascal miatt hagytam abba egy időre a programozást mert egyáltalán nem tetszett. Most mutatta egy ismerősöm a c t és a c++ t, ezek tetszettek, azonnal megmaradtak az alapok. Ha valami nem tetszik nem fogom pazarolni rá az időm mert soha sem fogom szeretni.
2019. febr. 3. 20:09
 7/24 A kérdező kommentje:
#3 pascalban már semmit sem tudok, egy hello world megírásához is utána kéne néznem. A c-t és a c++-t is 3 napja ismerem. Azért írtam ki a kérdést mert ez a 3 tetszik így ezek közül kell a leghatékonyabbat kiválasztani és azt megtanulom.
2019. febr. 3. 20:11
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
A Python a legjobb erre a célra, ha gyorsan fel akarsz jönni érettségi szintre.
2019. febr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

"nem véletlenül nem ragadt rám, a pascal miatt hagytam abba egy időre a programozást mert egyáltalán nem tetszett."


Egy volt kollégám erre ezt válaszolná: Válogatós f..-nak kutyában a helye.

Az én véleményem, hogy azt lehet utálni, amit az ember már ismer.


Tőlem azt tanulsz amit akarsz, de arra volna néhány ropogós tizesem, hogy te áprilisban legalább annyira fogod utálni a pythont, mint amennyire utálod most a pascalt.


A python ugyanis abszolút nem az a nyelv, amit egy null km.-es versenyző egymaga, alkalmazásszinten megtanul, kivált nem 1-2 hónap alatt.

2019. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, te milyen tapasztalatok alapján beszélsz, és hány embert készítettél fel érettségire, és hányat érettségiztettél le emelt szinten?

A Python bizony egyebek között ilyen célokra is kitalált nyelv, és működik.

A legjobb persze, ha tanárt fogad az, aki kezdő és kevés az ideje, de ha egyedül próbálja, akkor is abból fog a leggyorsabb eredményt elérni. Azért mondom, mert értek hozzá.

2019. febr. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!