Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelv a...

Melyik programozási nyelv a legjobb?

Figyelt kérdés
Ahogy nézelődtem a neten a legtöbben a c-t ajánlják, de miért? Szeretnék infóból majd emeltezni és kb. teljesen a 0-ról kezdve beleásni magam a programozásba. Szerintetek?
2016. ápr. 19. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

C#

?

2016. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy abszolút legjobb.


Inkább úgy kellene mondani, hogy az adott feladathoz legjobban hasznosítható programozási nyelv.


Aki a C-t választja, annak szinte biztos, hogy kódméretre kell optimalizálnia, aki C++, annak sebességre, aki Java-t, annak pedig kiterjedt kompatibilitásra, és így tovább...

2016. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A közoktatásban a Pascal az uralkodó nyelv, illetve tanulónyelvnek a Pythont szokták még javasolni. Egyszerűen, gyorsan elsajátíthatóak, az emelt érettségi megoldására tökéletesen alkalmasak. Hogy ha komolyabban is akarsz majd programozással foglalkozni, akkor persze szükség lesz majd más nyelvek elsajátítására is, de kezdetnek ebből a kettőből érdemes szerintem választanod.
2016. ápr. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Alex Fly ***** válasza:
57%
Assembly. Amit abban nem lehet megcsinálni, azt nem lehet megcsinálni. Persze nem véletlenül használnak magas szintű nyelveket helyette...
2016. ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha érettségi, akkor C# vagy Python. A többivel fölöslegesen nagyobb a szenvedés.


De más célra más nyelv a legjobb.

2016. ápr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Pythont tanulod meg a leggyorsabban és az érettségi is azzal írod meg a leggyorsabban.

C-t érettségire még az ellenségemnek se kívánnám.

Nem rossz nyelv a C, de az érettségi szintű feladatoknál csak felesleges szenvedés.

2016. ápr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 SimkoL ***** válasza:

Érdekes módon a Lazarus / Free Pascal mindig kimarad, holott már szinte minden platformon használható. Egyik legkönnyebben tanulható nyelv, igaz szintaktikájában, nyelvezetében nem hasonlít a C-re hajaló nyelvekhez.

Nem érzékeny a kis és nagybetűkre, behúzásokra és legfőképpen natív kódot készít.

2016. ápr. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Nincs olyan, hogy legjobb!


Webfejlesztésnél PHP a legelterjedtebb, de vannak más lehetőségek is...


Játékfejlesztésnél C++ (0-ról írt motor, Unreal Engine) és C# (Unity a legjobban elterjedt motor).


Multiplatformra/Mobil alkalmazásokra java a leggyakoribb és az egyik legkeresettebb tudás is!


Én például webfejlesztést PHP-ban végzem (meg persze javascript, mysql is szükséges hozzá!), játékfejlesztést Unity motorral C#-ban...

C++ és Java nyelvekkel is ismerkedtem, de csak nagyon felületesen. Assembly tanulásba is belefogtam, mert egy elég jól fizető lehetőségem lenne, de annyira nem fogott meg a nyelv...

Flasht is tanultam anno, ott ugye actionscript volt/van.

C nyelvről is néztem 1-2 leírást...

Pawn nyelvvel kezdtem, ami sa-mp játékszerverhez való scriptek írására adott lehetőséget.


Ha van egy konkrét feladat akkor lehetséges, hogy több nyelven is megvalósítható (általában így is van), de néha az egyedi igények szabják meg, hogy melyiket érdemes használni...

Például én csináltam anno egy térképszerkesztőt javascriptben, volt benne mentés és betöltés is szöveges alapon...viszont bizonyos szint felett már nem lett volna alkalmas a javascript erre, mert így is már a sebességének a határait feszegettem, mert nem erre lett kitalálva!

C, C#, C++, Java...mind alkalmas lett volna jobb és szebb motort írni erre...



Sokan a C++-t mondják a programozási nyelven királyának, viszont számomra a C#, Java kód sokkal letisztultabb átláthatóbb, persze a C++ is átlátható, csak az kicsit bonyolultabb...


Java az egy egyszerűsített nyelv, de így is rengeteg lehetőséget nyújt, a multiplatform a nagy előnye, szóval mobil alkalmazás fejlesztésnél főleg ezt használják.


A PHP webfejlesztésnél használatos nyelv, szerveroldalon a PHP kódok futnak mögötte általában MySQL adatbázissal. Tehát ha megakarsz jeleníteni valami szépet a böngésződben akkor HTML + CSS + Javascript kódokkal tudod megtenni, ezt tudja értelmezni a böngésződ. Vagy alkalmazhatsz flasht is, de ahhoz is kell HTML alap, hogy megjelenjen :)

Sokan leszólják a PHP fejlesztőket, ők "nem programozók" egyesek szerint. Én előbb tudtam PHP-ban fejleszteni mint C#-ban, a C#-os kollégáktól kaptam is megjegyzést :D végül "beértem őket" :) monjuk én nem nézem le a PHP fejlesztőket :)


A flash már elavultnak számít, egyre több biztonsági rést fedeznek fel benne, meg maga a használhatósága is szűkös. Már kb ki lett szorítva a piacról, főleg flash játékokat készítettek benne, legalábbis ezen a téren volt a legnagyobb sikere, de több weboldal reklám célzattal helyezett el flash tartalmakat az oldalukon, vagy épp egy csilli-villi fejlécet...

HTML 5 előtt a youtube is flash lejátszóval működött, meg ugye a legtöbb videólejátszó oldal, szóval volt haszna a flashnek is bőven, de ma már egyre kevésbé van létjogosultsága.


23F

2016. ápr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 A Lazarus/Free Pascal fejlesztői környezet, a Pascalt meg mondtam feljebb.


#8 Még mindig emelt érettségire készül szerencsétlen, ne fárasszuk php-val, meg webes dolgokkal szerintem.

2016. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9:

Én a fő kérdésnél leragadtam és a leírást el sem olvastam, egyből a válaszokat néztem :)


Ha 0-ról kezdi, akkor valami egyszerűbbet ajánlok, C# vagy java inkább...


23F

2016. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!