Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy is van ez a bootcamp...

Hogy is van ez a bootcamp dolog? 4 hónap alatt állást igérnek közben meg diplomások is gyakran sírnak hogy nehezen találnak csak állást.

Figyelt kérdés
?
2019. márc. 16. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Leszögezem,hogy nagyon szkeptikus vagyok az ilyen tanfolyamokkal mert a tapasztalataim így MSC közben,eléggé negatívak a tanulok hozzáállásán.

Elsősorban, én Pécsen végeztem BSC-t mérnöki infó szakon, most MSC-n vagyok(levelező)

És.... háááát, sok BSC-sel beszéle,és eléggé motiválatlanok, nincs szándékuk,hogy ők jobbak legyenek, azt vettem észre, hogy PL Műszaki matekon kb a 60%-a legalább 1* elvérzik,csúszik,és nem azért mert hát ez olyan "bonyolult" dolog,hanem mert hazamegy és leül a LOL,wow elé és chatel a hasonló demens havejaival,s arra izgulnak,hogy kinek a nagyobb az XP-je.. na mindegy is.

Így a legtöbbje a minimumot teljesíti, így nyilvánvalóan nem fog állást találni,vagy ha talál is kb érettségivel betölthetőt..

Én már bsc-n dolgoztam(2év től) heti 20-30 órában(leginkább távmunka)

Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, ilyen pár hónapos dolgok maximum egy adott framet megtanít és kb ennyi, de ettől TE nem lesz jó programozó, ahhoz idő/tapasztalat kell.

Nem véletlen 3,5 év egy sima bsc képzés végig van programozás, sőt egy csomó felvehető dolog is, és nyilván az otthoni dolgok,tdk,versenyek stb. "nagyon" komoly tapasztalatokkal fognak ellátni az iparra.

És itt megint visszakanyarodok az ismerőseimre, sokan supporként/supervisor-ként dolgoznak, kb viccért, jó igaz semmit nem csinálnak... de hát akkor ennyi erővel el kell menni OKJ rendszergazadi terület felé,és betöltöd ezt a területet.

Ja és amúgy se csak programozás az egyetem, vannak más területek is. :)

2019. márc. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem azt ígérik, hogy 4 hónap után kapsz állást, hanem azt, hogy ha nem kapsz állást, akkor nem kell kifizetni a bootcamp árát.


Egyébként a szakma rákfenéje, hogy kezdőként kicsit macerás elhelyezkedni. Van persze valamennyi pályakezdő állás, de ha az ember elkezdi leszűkíteni a listát, hogy ő X nyelvvel szeretne dolgozni Y területen, akkor azért nincsenek tömegével lehetőségek *kezdőknek*. Kb 3 év tapasztalattal viszont már egészen más világ fogad és a cégek keresnek meg, nem te őket.

2019. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jól leírta a dolgokat. Ha nincs mire alapozniuk a cégeknek, akkor eleve elvágnak. Hiába ültetnek gép elé egy 4 hónap alatt kitojt szörnyszülöttet, ha azt se tudja mi az a Windows.


A másik, amivel ki szeretném egészíteni, hogy van egy ismerősöm, aki most fejezte be a Bsc-t és alig talált munkát. Kb 7 cégnél volt, ebből 1-nél kapott ajánlatot (juniorhoz illőt, semmi plusz juttatás, csak az alapfizu, ami nem sok). De ő viszont tudta a dolgát, mert duális képzést fejezett, és rendesen ért a Java-hoz, és nem csak annyiban merült ki a tudása, hogy mi az az MVC. Ha rábíztál valamit, kisebb-nagyobb kérdésekkel is, de elvégezte, és jól.


Egy másik ismerősöm viszont tovább ment MSc-re, őt rögtön felvették gyakornokira.


Ebből csak azt tudom leszűrni, hogy a cégek elvárják, hogy tudj, minél kevesebb fizuért. Mivel gyakornoknak nem kell havi 200 nettót fizetni, ezért őnekik ez megéri. Sajnos ilyen a világ. Külföldön TALÁN jobbak a lehetőségek, de ott is bizonyítanod kell. Ha csak a seggeden ülsz otthon és nem zárkózol fel legalább egy nagyon alap szintre, akkor ne várj magas fizut több cégtől, hogy még válogatni is tudj.

2019. márc. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A "csaklegyenmegakettes" diplomasok sirnak
2019. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én sima OKJ-val webfejlesztés terén eltudtam helyezkedni, sőt igazából nem is kerestem munkát, hanem a munka talál meg folyton


azóta játékfejlesztéssel foglalkozom hobbi szinten, szintén sorra utasítom el a fizetős és hobbi projekteket is

aki ért hozzá azt biztosan felveszik, de hiába mész oda diplomával, ha csak hebegsz-habogsz és a teszten elbuksz


én főleg PHP ismerettel és 24 órás könnyvel (C#) magam mögött mentem C# munkára (arra kellett ember), elég gyorsan belejöttem, beletanultam (igaz elméleti tudás hiányában az elején elég kis projekteket kaptam csak)


ahol voltam továbbképzésen többször is, ott mondta az oktató ezt a 4 hónapos javas képzést, hogy 0-ról képzik őket és elég jó arányban elég szép eredményeket produkálnak

azt nem tudom mi az elvárás, milyen feladatokat kell később ellátni, de ha ennyire nincs ember a cégnek még mindig jobban megéri kiképeztetni saját munkaerőt


diplomásokról meg annyit, hogy volt kollégám nem fejezte be a sulit, mert a munkahelye már a gyakornoki pozíció alatt ajánlott neki egy olyan posztot ami mellett nem lett volna ideje, mai napig nincs meg a diploma, viszont papír nélkül elég jó ajánlatokat kap


jó referenciával hamarabb elhelyezkedik az ember, mint papírral ahogy látom

2019. márc. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!