Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kezdjek neki a programozá...

Hogy kezdjek neki a programozásnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjek bele a programozásba, teljesen kezdőként?

Napi 1-2 órát tudnék rá szánni és viszonylag gyorsan tanulok.

Annyit tudok az egészről amit alapsulin vettünk info órákon, valami béna oldalon előre megírt mozdulatokat (előre, jobbra, balra) raktunk egymás alá, hogy eljusson az adott dolog A pontból B pontba.

Tehát hogy kezdjek neki a leges leg elejétől? (Kizárólag otthon egyedül szerezhetnék tanulni, semmi tanfolyam)



2019. ápr. 25. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk először is úgy hogy eldöntöd hogy milyen nyelvben szeretnél programozni.
2019. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ömm, hát nem. Hogy döntsön el 0 tapasztalattal? Ha kérhetek ajánlasz megfelelő nyelvet kezdésnek?
2019. ápr. 25. 20:21
 3/15 anonim ***** válasza:

A Python 3 jó kezdőnyelv.

Mit szeretnél kezdeni a programozással?

2019. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmi nagy terveim nincsenek, csak hogy kóstoljak bele, és legyen egy alap ismeretem, illetve ha megtetszik akkor minél jobb szintre eljutni.

Na tehát, itt ülök a gép előtt, és fogalmam nincs hogy induljak el, valaki tudna segíteni?

Az oké hogy tanuljak meg egy nyelvet, de hogyan?

2019. ápr. 25. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a python-t. Ha tudsz angolul akkor angol youtube videók, vagy veszel könyveket, vagy udemy-n veszel fizetős kurzusokat.
2019. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Java-val szoktak kezdeni sok középsuliban de még egyetemen is, szóval ennyivel előrébb is lennél.


Ha Java, akkor például thenewboston nevű YouTube csatornának van egy playlist-je, pár perces videókra tagolva. Nagyon hasznos, nekünk egyetemen a tanár ajánlotta.


Udemy-n is sok a lehetőség, még ingyen is.

Ezen az oldalon szoktak promo kódokat megosztani ami lenullázza udemy-n az árakat:

[link]


Érdemes mindig ránézni, esetleg kapcsold be az értesítéseid is, így értesülsz ha van új finomság.

Én 30+ kurzust zsebre tettem már így ingyen, java, html, css, python is van köztük, de azt hiszem c, c# is.

Szóval kezdd ottani ingyenes online tanfolyamokkal, meg mellette YouTube.

2019. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, mik a terveid vele?
2019. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már fentebb leírtam hogy mik a terveim (semmi komoly, csak belekóstolni, 1-2 dolgot megtanulni)

16 vagyok, de nem tudom ez miért olyan fontos...

2019. ápr. 25. 23:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert pl. 35 évesen, család és meló mellett nem fogja az ember azt a napi 2 órát rászánni, az 100%..

A kérdésre válaszolva, kinézel udemy-n egy magasra értékelt java kurzust pl. és csinálod, de a youtube is tele van ingyenes oktatóvideóval.

2019. ápr. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha Java akkor ez nagyon jó kiinduló:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLFE2CE09D83EE3E28

2019. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!