Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nagyon nehéz a programozás...

Nagyon nehéz a programozás olyanoknak, akik nem annyira kedvelik az informatikát?

Figyelt kérdés
Jövőre első félévben programozást fogunk tanulni informatika órán (nyelvi tagozaton vagyok egyébként :D) 3 évig van infónk és utolsó évben meg kéne tanulnunk alap dolgokat programozni (Python nyelv) Heti egy óránk lesz rá, ami nagyon nem elég, általában nem szokták érteni. Szerintetek ha elmegyek külön tanárhoz, meg tudom tanulni?

2019. máj. 4. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az informatika egy tág fogalom, ha eddig az Office termékcsalád használatát tanultad akkor ez teljesen más lesz.

Leginkább itt nem is feltétlen a nyelv a fontos, hanem a gondolkozás elsajátítása, a probléma megoldása amire meg kell keresni a legegyszerűbb megoldást.

Amúgy elsajátítható, nem egy ördöngösség, csak sok kitartást és odafigyelést igényel.

Heti 1 óra nagyon kevés valóban, fölig ha nem lesz mellette elmélet sem... De talán a számonkérés, és a követelmény mértéke sem olyan nagy.

2019. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amennyit tanultok az informatika órán, a helyedben egyáltalán nem aggódnék.


Valószínűleg a tanár sem fogja érteni azt amit mond, mert ha értené akkor nem gürizne 150ezer forintért az iskolában, hanem szarrá keresné magát programozóként.

(Persze lehet hogy neked jó tanárod van, aki képzett és azért tanít mert imád, én csak az általános esetet írtam le)

2019. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!