Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha informatikát/programozást...

Ha informatikát/programozást szeretnék tanulni egyetem mellett, merre induljak el?

Figyelt kérdés

Jelenleg nulla tapasztalattal és minimális tudással rendelkezem-e téren, de lenne hozzá kedvem. Hogyan induljak el ezen a pályán? Milyen tanfolyamokat ajánlotok, amit egyetem mellett is el lehet végezni vagy hogyan fejleszthetem önmagam? Majd a további fejlődésben mi segítene? Átlagában mennyi az idő intervallum amit rá kell szánni, hogy egy alap tudást elérjek, amivel már magabiztosan tudok munkát vállalni e téren? Nyilván ez egy folyamatos tanulást igénylő szakma, mert mindig aktuálisnak kell lenni. Hogyan tarthatok ezzel lépést?

Engem ebben a témában legjobban a számítógépes grafika, játékkészítés, kreatív jellegű dolgok érdekelnek. Ez állna hozzám legközelebb.


Tapasztaltak tanácsára vagyok kíváncsi. Előre is köszi!



2018. júl. 13. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Kezdj el játékot írni. Az se baj, ha rossz, vagy életképtelen. Sokat fogsz tanulni belőle. Aztán újra és újra írod, mert úgy fogod érezni, hogy annyi tapasztalatot szereztél, hogy sokkal jobbra meg tudod csinálni. Ilyenkor már utána olvasgathatsz és érteni fogod, hogy mit hogyan érdemes azon technikák közül, amiket súroltál.
2018. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Válassz egy szimpatikus programozási nyelvet, és tanulmányozd azt. Közben is írhatsz játékokat, kezdve a legegyszerűbbektől, például barkochba számokkal, a bonyolultabbak felé haladva, mint táblás vagy kártyajátékok. A határ a csillagos ég.

Egyetemi kurzusokat is felvehetsz, de sajnos mindenféle neveket adnak a különböző tárgyaknak, aztán valamilyen programozási nyelvet tanítanak bennük. Kérdezd az infósokat, ők tudni fogják. A HÖK-nél is tudnak esetleg segíteni.

2018. júl. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy a tanulmányi osztályon.
2018. júl. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most programozás vagy grafika? Azért marhára nem mindegy, hogy kódot akarsz írni, animációt csinálni vagy így alapvetően megrajzolni dolgokat...
2018. júl. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy nincseneke infósok az egyetemünkön, mert ez egy képzőművészeti egyetem. :) a tudásom pedig szinte tényleg nulla. Talán előbb az alapokkal kellene tisztában lennem, mert nagyon nem vagyok képben.
2018. júl. 14. 10:10
 6/6 A kérdező kommentje:
A grafikát azért írtam, mert ehhez konyítok talán legjobban, de a programozás is érdekelne.
2018. júl. 14. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!