Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyetem! Menjek vagy maradjak?

Dogcsi kérdése:

Egyetem! Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, egyszerűen már nem tudom kihez forduljak. Tavaly kezdtem az egyetemet, mérnök-infót. Igazából nem volt átfontolt a döntésem, úgy vágtam neki, hogy semmit sem tudtam arról, hogy milyen is itt(Kolozsváron tanulok). Arra gondoltam, hogy ez keresett szakma, szép jövőm lesz és, mivel jó tanuló voltam, matek is ment nagyon, úgy gondoltam, majd belerázódom, menni fog. Nem szerettem különösebben az infót, de nem is utáltam. Mióta viszont egyetemen vagyok, egyszerűen a hideg ráz tőle. Már pár hét elteltével is így voltam, de gondoltam várok, hátha változik. Most itt vagyok, második vizsgaidőszak előtt, és éjjelente nem bírok elaludni, folyamatosan azon agyalok, hogy maradjak vagy sem. A szüleim szeretnék ha nem hagynám abba, én viszont úgy érzem nem itt a helyem, mégis félek lépni.
2019. máj. 6. 14:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt is hozzátenném, hogy tanulni sincs kedvem, így fejlődni sem tudok. Egyszerűen nem érzek késztetést arra, higy leüljek és programozzak.
2019. máj. 6. 14:33
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz másik szakra átmenni?

Amúgy hagyd abba ha nem akarod tovább csinálni. Ne égj ki ilyen fiatalon

2019. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképp abbahagynám, de átmennèk másik szakra. Mindenképp jó pont, ha elvégzed az egyetemet, de az nem jelenti azt, hogy ezen a szakon kell elvègezned. Esetleg ha van ugyanabban az iskolában lehetôség a váltásra, talán az lenne a legjobb.
2019. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem érzed jól magad, akkor ha van valami más, amit szeretnél akkor inkább azt.
2019. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit szeretnél. Mi ezzel a gond ?
2019. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba az egyetemet, csak menj át egy olyan szakra, ami érdekel.
2019. máj. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom abbahagyni. Egész életemben tanultam, nem tudom elképzelni magam egyetem nélkül, szeretnék is diplomát szerezni. Szerettem a real tantárgyakat, igaz ez az utóbbi években kicsit változott. Mégsem gondoltam, hogy ennyire nem fog érdekelni a dolog. A gond az, hogy van bennem egy félsz, ez főleg amiatt, mert a szüleim nem nagyon bátorítanak abban, hogy váltsak, mert ha már egy évet kinlódtam, ne adjam fel, hogy változni fog a hozzáállásom, mások sem hagyják abba. Talán emiatt nem bírom meglépni.
2019. máj. 6. 23:42
 8/8 anonim válasza:
Ha úgy érzed, hogy nem ott a helyed, akkor válts. Szerintem ha egy év alatt nem sikerült megszeretned, akkor később esetleg csak rosszabb lesz. Most még az egyetem elején jársz, még bőven időben vagy, ha úgy érzed, inkább mást tanulnál. Egy év nem a világ vége. De nem érdemes még elvesztegetni pár évet/félévet csak azért, hogy esetleg akkor jöjj rá, hogy még mindig utálod, és jobb lett volna korábban váltani. És egyáltalán nem igaz, hogy mások sem hagyják abba, egy csomó embert ismerek, akik nem az eredeti szakukon végeztek/fognak végezni, és én is másfél év után döntöttem úgy, hogy felvételizek máshova (amúgy pont mérnökinfóra).
2019. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!