Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyit foglalkozol a programo...

Mennyit foglalkozol a programozással?

Figyelt kérdés
Kort és hogy miért.

2019. máj. 11. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre egyetemi diákként hétfő-vasárnap napi legalább 4 óra. Főleg munka miatt, de sokszor egyéb projekt is közbejön (iskolai projektek pl). Ha nincs suli - vizsgaidőszak / nyár - akkor van, hogy ~80-90 órát is rászánok egy héten (néha elég húzós, de sajnos már most megtapasztaltam az állandó hajtás keserű ízét).


Általában a hétvégéim elmennek a munkával, sokszor hétfőn holt fáradtan kiégett aggyal lépek be a suliba.


Hogy miért csinálom? Úgy érzem, amíg fiatal vagyok, addig rengeteg energiám van. És mivel sikerült egy jó diákmunkát szereznem (ahol szintúgy programozással foglalkozom), ezért minden lehetőséget ki szeretnék használni, amíg lehet.


Úgy érzem diploma után nem egy sima pályakezdő leszek, mert komplex rendszerekbe is belekóstoltam már (és a mesterképzés még hátra van). Nem csak láttam egy MVC, MVVM mintát, de használtam is már őket, komplex frameworkok mellett (Spring, .NET, és a velejárók - különböző ORM rendszerek használata, IoC konténerek használata, git, svn ismerete, VisualStudio, eclipse, illetve pár egyéb fejlesztőkörnyezet alaposabb ismerete, stb). Láttam már jó és nagyon rosszul megírt kódot is. Törekszem arra, hogy minél átláthatóbb kódot írjak, illetve kezdem elhagyni azt a szintet, hogy örülök, hogy lefut a kód. Már rég azokon gondolkodom, hogy mitől lehet a szofver "product ready". Ehhez még sokat kell tanulnom, de nap, mint nap bővítem a tudásom, új dolgokat tanulok, kipróbálok eddig ismeretlen technikákat/technológiákat, stb.


Sok munkám van a szakmában ahhoz képest, hogy a kortársaim hol tartanak. Könnybben átlátok komplex rendszereket, míg az évfolyamtársaim 2-3 osztályt alig tudnak megírni a zh-n. A szoftverfejlesztős tantárgyaim félév végi átlaga 95 és 100% közé tehető mindig.


Nos, remélem látszik mennyit foglalkozok vele. És nem ok nélkül teszem. Szeretem ezt a szakmát és konkrét céljaim vannak.


22/F egyébként.

2019. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2019. máj. 11. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Mennyit foglalkozol programozással?

- Amennyit kell!


Miért?

- Mert imádom!


Kiskoromban volt, amikor este anyám szólt be, hogy: "nem is ebédelsz?". Apám meg áramtalanítani akarta a házat, hogy hátha elmegyek a számítógép elől.


Ha valaki azt nézi, hogy hány órát foglalkozik programozással és miket ismer már, az jobb ha abbahagyja. Ugyanis a programozásban a lényeg mindig azon van, hogy mi az adott probléma, és abból kiindulva választjuk meg a programozási nyelvet. Sohasem lehet azt mondani, hogy én ezt vagy azt már ismerem, mint a tenyerem.

2019. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mind kódolás, de programozással kapcsolatos.


Hétköznap reggel 40-45 perc BKV-zás során telefonról olvasok szakmai könyveket. Mostanában többnyire szoftver architekrúrákkal és devopsal kapcsolatban. Pár évvel korábban a kódoláshoz közelebb álló területekkel kapcsolatban egy-egy framework vagy programnyelv sajátosságairól.

Ezután 8 óra munka. Nagy része ennek sem kódolás már, de még mindig IT-val kapcsolatos. Tervezés, infrastruktúra, refactorálás, code review, seniorok és juniorok mentorálása, csapatok közötti egyeztetés.

Haza 40-45 perc BKV, olvasás.

Ezután otthon 1-2 óra önképzés. Van hogy kódolás (valami eddig nem használt technológia) vagy általánosabb dolog: virtualizáció, containerek, config management, CI/CD. Hetente 1-2 alkalommal algoritmikus versenyfeladatok megoldása, mert néhány megszállott szereti ezeket kérdezni állásinterjún.


Hétvégén: Szombat-vasárnap 2-3 óra önképzés, kb pont ugyanúgy, mint hétköznap este.


30/F és hogy miért annak több oka is van. Egyrészt azt látom, hogy viszonylag kevés tanulással is ki lehet emelkedni az átlagból. Eszméletlen béna seniorokkal találkoztam az elmúlt években, nagyon kevés olyan ember van, akire rá lehet bízni egy projektet vagy csapatot. Másrészt szeretek up-to-date maradni, hogy ha bármi feloldhatatlan személyes konfliktus lenne a munkahelyen, akkor egy vállrándítással felmondhassak és mehessek a következő helyre rövid időn belül. Voltam már olyan helyzetben, hogy igazságtalanul megszopattak a felettem levők munkahelyen és nem tudtam felmondani, így lényegében továbbra is kiszolgáltam őket. Soha többet. Továbbá, a széles körű tudás segít, hogy időben megállítsam az architecture astronautok ámokfutásait, ezáltal könnyebbl téve a saját munkámat.

2019. máj. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tesztelő vagyok, teljes munkaidőben egy komplex vállalati program automata tesztjeivel foglalkozom. Hétvégén egy játékot bővítek kiegészítőkkel, és általában annyit foglalkozom vele, amennyit tudok.

36/N

2019. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki nem szerelmes a programozásba, hanem inkább csak egy érdeklődési köre, és van, hogy egy filmet, természetjárást, vagy mást választ a kódok helyett, neki mennyire van esélye, keresni valója a programozók között? Akár állás keresési, akár benn maradási szempontból? Vagy mennyire a kockák privilégiuma ez?
2019. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Céljaidtól függ. Bőven el lehet lenni egy átlagos tudással is a fél milkás nettó fizetésből. Ha nagyobb babérokra törsz, akkor sajnos a szabadidőd is be kell áldozni az önképzéshez.
2019. máj. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Főállásban webfejlesztő vagyok, hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom, amiből van egy elég jó mellékesem is.

Elméleti és gyakorlati térrel is elég sokat foglalkozom, főleg amikor saját technológiákat kutatok, mert van pár célom amit nem annyira alkalmaznak és én évek óta szeretném (anno más keretek között kezdődött a dolog).

Napi 2-20 órát, persze van amikor egyáltalán nem foglalkozom semennyit, néha pihenni is kell :)

Barátnő mellett is van időm rá mindig, de vannak időszakok amikor kevésbé jut erre.


26F

2019. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Heti 3-4 óra.


20 és egyetem miatt.

2019. máj. 14. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!