Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gyógytornász diplomával, nem...

Gyógytornász diplomával, nem túl sok matematikai es logikai készségekkel lehetek fejlesztő?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy egyre több kis mama, es újdonsült anyuka tanul es végzi el a programozói tanfolyamokat. Emiatt érdekelne a dolog. Sajnos nem sok logikai es matematikai tudás szorult belém, ezert is valasztottam a természettudományt. Köszönöm!
2019. máj. 19. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
"nem túl sok matematikai es logikai készségekkel" « mivel pont az hiányzik ami kellene, így nem igen.
2019. máj. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

"Olvastam, hogy egyre több kis mama, es újdonsült anyuka tanul es végzi el a programozói tanfolyamokat."

Igen olvashattad ezek a burkolt hirdetéseket, amivel a drága képzésre próbálták rávenni elmúlt év második felétől a szegény ráérős kismamákat, anyukákat, hogy iratkozzanak be a nem túl olcsó tanfolyamukra.

2019. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, én egyről se halottam. Kicsit baromi nehéz elképzelni, hogy valaki elvégez egy bootcampet, amin napi 6-8 óra kódolást + tanulást jelent. Konkrétan főlállásban lefoglal, ami még egy normál embernek is megerőltető, kisgyerek mellett meg kb kizárt kategória.
2019. máj. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg szeretned kell ezt a területet és kitartónak lenned.

Jó szűrő az, ha valaki nem szereti igazán a programozást, mert az nem lesz kellőképp kitartó, motivált, nem fog eleget gyakorolni, energiát beleölni.


Én amúgy környezetmérnök diplomával (ráadásul egy nagyon vicc karon szereztem meg és konkrétan könnyebb volt a giminél) kezdtem el autodidakta tanulni a programozást. Elvileg nem túl jó a logikai készségem, pár éve mérték is... Mégis egész jó kis szintre eljutottam a programozásban így voltaképpen egyedül.

Pár hónapja járok egyébként suliba, szóval papár is lesz; intézményesített keretek között is tanulom már.


Ne azért tanuld, mert jól lehet vele keresni, home office legetőség van sok cégnél, rugalmas munkaidő van, hanem mert érdekel a terület.

2019. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk amúgy az OKJ-n van kismama.


Egyébként vigyázni kell az OKJ-val, főleg az iskolarendszeren kívülivel, mert aránylag könnyen elvégezhető, de ha az ember nem tesz bele plusz energiát, csak 3-as, 4-essel elvégzi, akkor vécépapírnak se lesz jó, amit a képzés végén kap.


A szoftverfejlesztő OKJ végén le kell adni egy "szakdolgozatot". Nálunk sokan félnek tőle.

Pedig ha az emberben nincs meg az a hozzáállás, hogy engem ez érdekel, én otthon rengeteget gyakorlok, a tananyagon felül is utánanézek dolgoknak; a szakdogával se lesz gond, ha valami nem menne, utánanézek, utánakérdezek, úgyis megoldom.. Ha valakiben nincs meg a hozzáállás, akkor nem tudom, mit fog érni a papírral.

2019. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
Egészség fejlesztő ? Igen, lehetsz , a tornahoz nem kell sok logika
2019. máj. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

"ezert is valasztottam a természettudományt."


Wikipedia:


"A természettudományok kelléktára:


- Matematika

- Filozófia, logika


A természettudományok művelése ezen területek ismerete nélkül lehetetlen."

2019. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonymousreview60 ***** válasza:

Kérdező, végezz el egy online Python kurzust! Pl. www.cppinstitute.org. Vagy van a Coursera-n is, az nagyon klassz. Mindkettő angol.

Ha úgy látod, ez megy neked, akkor érdemes egy offline kurzusra átlépni. Ha nem, akkor felejtve a dolog.

2019. máj. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Aki még nem hallott, olvasott erről.

A kiinduló riport: [link]

GreenFox tulajdonosának riportja, mely inkább burkolt hirdetés.

Ezt meglovagolva utána több iskola is adott ki hasonló sajtó közleményt:

[link]

[link]


Nos, tényleg informatikus hiány van magyarországon, csak azt felejtik el, hogy "JÓ" informatikuaból van hiány, mert nem igazán fizetik meg őket (főleg az állami és tömeg gyártás részen ahol a legnagyobb a hiány), és informatikusként nagyon könnyű elhelyezkedni nyugaton az itthoni "magas" bérek ellenére is akár 5-8× -os bérért.

2019. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a matek nem minden téren fontos, de a logika ELENGEDHETETLEN!

1 próbát megérhet, de talán otthon ingyenes anyagokat böngészve, esetleg 1 könyvet végig tolva olcsóbban járnál

a fejlesztéshez elég sok tudás kell, nem elég csak programozni, mellette rengeteg elmélet kell területtől függően még annál is több! persze ez nem egy lehetetlen vállalkozás, csak sok-sok idő kell hozzá és kitartás, meg persze bizonyos szemlélet, gondolkodásmód


lehetsz fejlesztő, de ha el is végzed a tanfolyamot és megszerzed a papírt még nem biztos, hogy tudsz is benne dolgozni

mármint ezt ne úgy képzeld el, hogy friss OKJ-val azonnal már otthonról dolgozol gyerek mellett

szóval mielőtt azt hiszed úgy megy, hogy megszerzel 1 papírt és otthonról jönnek a havi 2-3-5-800k-s fizuk, előtte inkább kérdezz és járj utána :)

pár aktívan végig dolgozott év alatt eljuthatsz arra a szintre, hogy otthonról tudj dolgozni, de ehhez megfelelő céget, projektet kell találnod, addigra már a gyerek is elég nagy lesz

egy kismamát nem fognak alkalmazni azért, mert kismama! elég veszteséges és kockázatos 1 cégnek egy frissen végzett kismamát csak úgy felvenni

tehát sok téren bukó lehet a dolog, ha esetleg álmodozol


Én 10+ éve foglalkozom programozással...több nyelv, technológia, irány volt már amivel foglalkoztam. Van benne tapasztalatom és tudom, hogy hogyan mennek ezek a dolgok. Nem elriasztani akarlak, csak felhívni a figyelmedet arra, hogy ha ezt az utat választod, akkor ott sok-sok év aktív tanulás kell és a terhesség, gyerek befolyásoló tényező lehet, még ha nem is direktbe bevallják a munkáltatók.


Sok sikert hozzá azért :)

2019. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!