Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire gond, ha programozó...

Mennyire gond, ha programozó létemre könnyebben tanulok másoktól új technológiákat, mint magamtól az internetről?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
óriási gond
2019. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Igen nagy hátrány az önképzése képtelenség...

nem lesz mindig másnak sok-sok ideje hogy neked segítsen.

2019. jún. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapból én is ilyen vagyok, az élet minden területén. Másoktól szeretek kérdezni, ellesni, de ha megértettem, tudok újítani.


Viszont ebből a szempontból egyáltalán nem bánom, hogy autodidakta kezdtem el tanulni a programozást illetve most is így tolom nagyrészt.

Rá vagyok kényszerítve arra, hogy kipróbáljam, kísérletezzek, önállóan keresgéljek az interneten (angolul!).

Csökkent is bennem az a dolog, hogy jaj, egyedül nem fog menni, jaj valakit meg kell kérdezni - az élet minden területén.



Szerintem megéri erősíteni az önállóan tanuló, keresgélő, kísérletező oldaladat! ;)

2019. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen természetes szerintem, másoktól rendszerint könnyebben tanul az ember, mert egy élő személy, aki veled szemben van egyrészt interaktívan tudja neked átadni a tudást, másfelől személyre tudja szabni az információáramlást, azt mondja el, ami a lényeg, és azt rendszerint nem mondja, ami épp nem fontos.


Kihangsúlyoznám azért, hogy noha az nem gond (sőt természetes), ha másoktól könnyebben tudsz tanulni, az már gond, ha kizárólag így tudsz hatékonyan tanulni. Az önképzés fontos része a szakmának, és fontos, hogy képes legyél egyedül is hatékonyan tanulni - még ha nem is feltétlenül olyan hatékonyan, mint egy szeméylre szabott tutorral.

2019. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Ha magadtól nem vagy képes tanulni semmit, akkor inkább válassz olyan munkahelyet ahol nem a tudásodra, hanem arra van szükség, hogy gyorsan betanítsanak valamire. Ezt a te érdekedbe mondom.

Te nem programozó vagy, csak ügyesen tudod utánozni azt, amit mások csinálnak. Ha magadtól az internetről képtelen vagy tanulni, akkor komoly bajban leszel, amikor egyedül kell csinálnod mindent. A programozás nem olyan munka, amire betanítanak téged pár hónap alatt és utána menni fog.

2019. jún. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!