Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szeretnék webtárhelyet venni,...

Szeretnék webtárhelyet venni, de meg kell adni a személyi számomat is. Kicsit elbizonytalanodtam, normális ezt megadni ilyenkor? Köszönöm ha valaki vàlaszol!

Figyelt kérdés

2020. júl. 13. 19:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy csak ennyit kérnek. Pár évvel ezelőtt még csak papír alapon lehetett domaint igényelni, két tanú által láttamozva, személyi adatokkal, lakcímmel, mindennel együtt.
2020. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Most is kell tanú.
2020. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Általában előfizetéses szolgáltatásoknál el szokták kérni a személyi dataidat. Ez egyébként érthető is, máskülönben könnyen meglóghatna az ember a számla kifizetése nélkül. A törvényi szabályozás is elég szigorú, hiszen a szolgáltató köteles minden tőle elvárható intézkedést megtenni, hogy semmi törvénybe ütközőt ne kövessenek el a szolgáltatásával. Ezt vagy nagyon szigorú ellenőrzésekkel, és a technikai lehetőségek megkurtításával érik el (ami azért egy komolyabb szolgáltatásnál erős visszatetszést keltene), vagy az ügyfél beazonosításával. De ez miért olyan meglepő? Telefont sem vehetsz a személyazonosságod igazolása nélkül. Még feltöltőkártyásat sem.

Domain regisztrációnál is egyértelmű, hogy szükség van a személyes adatokra. Máskülönben elég vad dolgok lennének.

Az óvatosság meg sosem árt, de azért a másik végletbe sem kell átesni, nem minden szolgáltató akarja az adataidat mocskos célokra használni. ;)

De ha csak tárhely kell, próbálkozz külföldi szolgáltatóknál! Ők általában csak a bankkártyádat ellenőrzik, hogy létezik-e.

2020. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12 "Most is kell tanú."

Dehogy kell.

3 domainem is van, a forpsi.hu-nál regisztráltam másfél éve, és egyiknél sem kért tanút. ;)

2020. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hú, hát ebböl látszik, hogy mennyire kezdö vagyok még!

Nem gondoltam ennyire ezt át, úgy voltam velem, hogy veszek egyet ès kész is. Nem talàltam ennyire részletes leíràst szinte sehol, mint itt volt némelyik válasz! Innen nézve tényleg logikus!

Tényleg köszi! Köszönöm, hogy normálisan írtatok!

2020. júl. 13. 22:15
 16/19 anonim ***** válasza:
Kell tanú és a személyi adataid sem a szolgáltatnak kell aki regisztrál, hanem a szervezetnek.... a regiszter semmit se csinál csak tovább küldi a papírt.......
2020. júl. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Lehet tanúztatni, de pár éve már nem kötelező, a legtöbb szolgáltató már el is vetette ezt a gyakorlatot, de van amelyik még most is tartja.

Én legutoljára tavaly év végén és idén februárban vettem domaineket, semmilyen papírt nem kértek.

2020. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
.hu domainhoz kell, de Netmasters-t messzire kerüld el! Tavaly bedőlt az egész kócerájuk, mentések nincsenek. 23 oldalam adatai vesztek el! A [link] szolgáltatónál találtam megnyugvásra, baromi gyors tárhelyek, 1 perces ügyfélszolgálat, Cpanel, napi mentés és minden földi jó!
2020. júl. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia, ha webtárhelyet szeretnél regisztrálni, akkor szívesen ajánlom a [link] szolgáltatót. :) Ha felkeresed őket szívesen segítenek domain címet is regisztrálni.
2021. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!